• Śpiące niemowlę
  1
  Śpiący maluch wygląda słodko. Szczególnie, jeśli jego sen jest spokojny i nic go nie zakłóca. Dla rodziców to chwila na złapanie oddechu, w końcu odpoczynek jest potrzebny nie tylko dziecku, ale też jego opiekunom. Tylko jak sprawić, żeby zamiast grymasów na twarzy śpiącego niemowlaka pojawił się niewinny uśmiech?
 • #Instamatki
  2
  17
  Gdyby Instamatki zechciały wystąpić jako zorganizowana grupa w walce o jakąkolwiek sprawę, stanowiłyby realną siłę i na pewno nie można by było nie usłyszeć ich głosu.
 • Dzieci na rowerkach biegowych
  Alternatywą dla trzy- lub czterokołowych rowerów jest model biegowy. Nie ma on pedałów, dlatego początkowo maluch porusza się na nim, po prostu drepcząc. Z czasem jednak zaczyna się odpychać od podłoża i może swobodnie jeździć, nie dotykając już nogami gruntu. Dzięki ergonomicznej konstrukcji sprzętu dzieci łatwo utrzymują równowagę i bezpiecznie balansują, szybko zdobywając rowerowe umiejętności takie, jak przyspieszanie, hamowanie czy intencjonalne zmiany kierunku jazdy. Z takich modeli mogą już korzystać nawet dwulatki.
 • Niejadek
  1
  Brakuje Wam pomysłów na zachęcenie niejadka do przełknięcia kolejnej porcji obiadu? Zdradzamy kilka naszych sprawdzonych trików, dzięki którym uda się przemycić na dziecięce talerze dużo zdrowia, a wspólny posiłek zamieni się w jedną z najprzyjemniejszych pór dnia.
 • Kobieta na zakupach z córką
  Dzieci mają coraz większy wpływ na decyzje zakupowe rodziców. Najmłodsi współdecydują już nie tylko o swoich podstawowych potrzebach, lecz także o istotnych sprawach rodzinnych dotyczących na przykład zakupu mebli czy wakacji. Jak wynika z raportu „Kids’ Power”, przeprowadzonego przez agencję badawczą IQS, wzrasta również rola dzieci jako konsumentów. Prawie połowa dysponuje własnymi pieniędzmi z kieszonkowego albo zarobionymi dzięki pracom dorywczym.
 • Dziewczynka grająca na skrzypcach
  30
  38
  Znaczenie przedmiotów rozwijających artystycznie zostało niepokojąco zmarginalizowane. Na każdym poziomie kształcenia ograniczono liczbę lekcji muzyki czy plastyki. Zwiększono natomiast liczbę godzin religii! Nikt nie myśli o tym, że kształcenie muzyczne uruchamia obszary w mózgu, których nie sposób zaktywizować w żaden inny sposób. Są jednoznaczne dowody na to, że osoby z należycie prowadzonym wykształceniem muzycznym zwykle dobrze radzą sobie z przedmiotami ścisłym.
 • Niania
  Na podstawie umowy uaktywniającej pracuje w Polsce prawie 8 tys. niań. Jak podkreślają eksperci, umowa z nianią nie jest skomplikowana. Jeśli wynagrodzenie nie przekracza minimalnego, obowiązkowe składki finansuje budżet państwa. Przy wyższych zarobkach od kwoty nadwyżki opłaca je rodzic.
 • Anna Dziedzic
  2
  82
  Każdej młodej stażem mamie kotłują się w głowie miliony pytań. Jedne z najczęstszych to: „Jak szybko wrócę do formy po porodzie?”. Odpowiedzą na nie jest program BE FIT MOM opracowany przez Fit Mom Anię Dziedzic - instruktorkę fitness, propagatorkę aktywności fizycznej wśród kobiet w ciąży i mam.
 • Tamara Arciuch
  Aktorka doskonale czuje się w ciąży. Zapewnia, że jest rozpieszczana zarówno przez członków rodziny, jak i kolegów z pracy. Za sekret swojego promiennego wyglądu uważa zastrzyk energii wywołany przez hormony.
 • Aleksandra Szwed
  1
  Aktorka nie przepada za treningami na siłowni, regularnie ćwiczy jednak w domu. Poświęca na to maksymalnie kwadrans dziennie. Twierdzi, że praca aktorki i wokalistki wymaga od niej utrzymywania dobrej kondycji i sprawności fizycznej.
 • Kobieta w ciąży je jogurt
  Najnowsze badania i obserwacje pokazują, że mikroflora ciężarnej może wpływać na dziecko jeszcze przed narodzinami. Dlatego kobieta spodziewająca się potomka powinna o nią szczególnie zadbać. Już w brzuchu matki kształtuje się późniejsze zdrowie jej dziecka.
 • Lekcja WF w szkole
  1
  4
  Uczniowie unikają lekcji WF-u, a rodzice i lekarze na potęgę wypisują im zwolnienia lekarskie, w rzeczywistości działając na ich niekorzyść. Liczne badania potwierdzają, że zbyt mała aktywność fizyczna jest najczęstszym powodem otyłości oraz wad postawy wśród dzieci i młodzieży. Fizjoterapeuci apelują: ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju młodego organizmu, a w dobie smartfonów, tabletów i konsoli zajęcia wychowania fizycznego często są jedyną okazją do ćwiczeń, dlatego nie powinno się ich unikać.
 • Pieniądze

  Nacjonalizacja sprywatyzowanych firm to błąd? W inwestycjach Skarbu Państwa nie chodzi tylko o zysk

 • Andrzej Rzepliński

  SPÓR O TK. Po odejściu Rzeplińskiego może nastapić i pat, i paraliż

 • Trzęsienie ziemi we Włoszech

  Silne trzęsienie ziemi we Włoszech. Ponad 6 stopni w skali Richtera

Zobacz więcej