• Stoisko w owocami
  1
  Owoce kupione w sklepie czy na bazarku spełniają normy jakości obowiązujące dla żywności dla dorosłych, ale niekoniecznie są dla bezpieczne dla dzieci. Powinny one spożywać przeznaczoną dla nich żywność. Producenci posiłków dla niemowląt i małych dzieci są bowiem zobowiązani do przestrzegania restrykcyjnych norm bezpieczeństwa opracowanych specjalnie dla tej wrażliwej grupy konsumentów.
 • Dziecko jedzące kaszkę
  10
  Eksperci alarmują, że 60 proc. 12-miesięcznych dzieci otrzymuje posiłki, które są dla nich nieodpowiednie. Organizmy niemowlęcia oraz małego dziecka ze względu na wciąż dojrzewający układ detoksykacyjny są szczególnie narażone na wpływ substancji potencjalnie szkodliwych. Rodzice i opiekunowie powinni zwracać szczególną uwagę na jakość, pochodzenie, skład oraz wartość odżywczą posiłków dla najmłodszych.
 • Badania w ciąży
  Każdej kobiecie, z chwilą potwierdzenia stanu ciąży, zlecany jest szereg specjalistycznych badań, umożliwiających kontrolę stanu zdrowia przyszłej mamy i jej maluszka. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoznanie zagrażających ich zdrowiu chorób oraz wdrożenie stosownego leczenia. Wątpliwości mogą pojawić się w momencie, gdy przyszła mama pozostaje w stosunku zatrudnienia, a rzeczone badania można wykonać wyłącznie w godzinach pracy. Ciężarna pracownica zwykle staje wtedy przed dylematem - czy i w jakim zakresie przysługuje jej prawo do zwolnienia z pracy na czas wykonania badań lekarskich oraz czy i w jakim zakresie zachowuje z tego tytułu prawo do wynagrodzenia?
 • Rodzice new tech
  3
  Nowe technologie biorą coraz większy udział w wychowaniu dzieci. Jak wynika z badań, co piąty z nas zalicza się do grupy rodziców New Tech. Wchodzisz na blogi parentingowe? Dzielisz się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych? Na telefonie instalujesz aplikacje mobilne pomocne w wychowywaniu dziecka? Możesz być jednym ze współczesnych rodziców New Tech.
 • Księżniczka Charlotte
  3
  Dokładnie dziś córka księżnej Kate i księcia Williama obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji mama zrobiła jej kilka zdjęć, którymi rodzina królewska podzieliła się z poddanymi i z resztą świata. Mała księżniczka "pozowała" do nich w rodzinnej posiadłości w Norfolk. Zaraz po tym, jak fotografie dziewczynki trafiły do Internetu, odezwały się głosy, że mała jest niesamowicie podobna do prababci - królowej Elżbiety. Zgadzacie się z tą opinią?
 • Kobieta w ciąży
  Poród jest niezwykłym wydarzeniem dla kobiety. Przyszła mama chce rodzić w komfortowych warunkach tak, aby jej i maluszkowi nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Kobieta ciężarna zasługuje na specjalne traktowanie. Kiedy ktoś narusza jej poczucie godności, powinna się temu stanowczo sprzeciwić. Jakie prawa ma przyszła mama?
 • Lara Gessler
  1
  Ojciec dbał o domowe ognisko, mama stawiała na karierę – opowiada Lara Gessler o swojej rodzinie. Córka znanej restauratorki twierdzi, że to dzięki postawie ojca nie odczuwała nadmiernie nieobecności matki. Zawsze szanowała też dokonania zawodowe swojej mamy.
 • Katarzyna Burzyńska
  Prezenterka znana m.in. z „Pytania na śniadanie” jest już w dziewiątym miesiącu ciąży i lada dzień urodzi syna. Chłopczyk prawdopodobnie będzie miał na imię Henryk. - Psychicznie nie jestem jeszcze gotowa na to, że zostanę mamą. Nie umiem sobie wyobrazić tego stanu, to po prostu musi się zdarzyć, więc czekam – mówi Katarzyna Burzyńska.
 • Anna Cieślak
  1
  Według Anny Cieślak rodzina to największa wartość w życiu człowieka. Dzięki bliskim nikt nie czuje się słaby ani osamotniony. Aktorka uważa jednak, że obecnie ludzie obawiają się zakładania rodziny i posiadania dzieci. Wynika to zarówno z sytuacji materialnej, jak i introwertyzmu, który cechuje coraz większą liczbę Polaków.
 • Badanie gardła
  Migdałek gardłowy, znany jako trzeci migdał, budzi wiele emocji i kontrowersji wśród rodziców. Między trzecim a ósmym rokiem życia następuje ich znaczący wzrost, ponieważ jest to okres, kiedy układ chłonny pracuje najintensywniej. Zdarza się jednak, że nadmierny przerost migdałka staje się problemem. O tym, kiedy konieczna jest pomoc laryngologa, mówi doktor Tomasz Broda – otolaryngolog ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
 • Chore dziecko
  2
  14
  Choroby dziecięce mogą rozwijać się bardzo szybko i łatwo przeoczyć pierwsze objawy. Dowiedz się, jak reagować na wymioty, czy sińce pod oczami są groźne oraz dlaczego nigdy nie lekceważyć gorączki.
 • Trening dziecka z rodzicem
  30
  Wszyscy wiemy, jak ważna w psychofizycznym rozwoju dziecka jest jego aktywność ruchowa. Ciągle jednak warto zachęcać rodziców, do uprawiania jej razem ze swoimi dziećmi. Wspólna gra w piłkę na osiedlowym boisku czy rozegrany mecz na korcie tenisowym, nie tylko podnoszą ogólną sprawność fizyczną, ale również poprawiają wzajemne relacje.