• Kobieta w ciąży je jogurt
  Najnowsze badania i obserwacje pokazują, że mikroflora ciężarnej może wpływać na dziecko jeszcze przed narodzinami. Dlatego kobieta spodziewająca się potomka powinna o nią szczególnie zadbać. Już w brzuchu matki kształtuje się późniejsze zdrowie jej dziecka.
 • Lekcja WF w szkole
  1
  4
  Uczniowie unikają lekcji WF-u, a rodzice i lekarze na potęgę wypisują im zwolnienia lekarskie, w rzeczywistości działając na ich niekorzyść. Liczne badania potwierdzają, że zbyt mała aktywność fizyczna jest najczęstszym powodem otyłości oraz wad postawy wśród dzieci i młodzieży. Fizjoterapeuci apelują: ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju młodego organizmu, a w dobie smartfonów, tabletów i konsoli zajęcia wychowania fizycznego często są jedyną okazją do ćwiczeń, dlatego nie powinno się ich unikać.
 • Gimnastyka korekcyjna
  3
  Wady postawy w wieku dziecięcym mogą skutkować przykrymi konsekwencjami i poważnymi problemami w życiu dorosłym. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. Dzieci, u których stwierdzono skrzywienie kręgosłupa, nieprawidłowy układ kolan czy płaskostopie powinny korzystać z gimnastyki korekcyjnej. Ćwiczenia powinny być dobierane indywidualnie dla każdego malucha i zmieniać się wraz z dynamiką powrotu do prawidłowej postawy.
 • Rodzice z niemowlęciem
  Twoje życie w ciągu ostatnich kilku tygodni wywróciło się do góry nogami z powodu małej istoty, która właśnie przyszła na świat? Jest Twoim oczkiem w głowie, ale boisz się, że zrobisz coś nie tak? Lekarz med. Miłosz Przybyszowski, pediatra Grupy LUX MED ma dla Ciebie 10 rad, dzięki którym nabierzesz wiary w siebie i w swoje umiejętności opieki nad maluszkiem tak.
 • Matka karcąca córkę
  8
  19
  O tym, że tak zwane wychowanie bezstresowe nie przynosi pożądanych efektów wiadomo już od kilkudziesięciu lat. Dziś rodzice, którym zależy na prawidłowym rozwoju dziecka, skupiają się na jasnym określaniu i egzekwowaniu ustalonych reguł, stawianiu mu odpowiednich wymagań i motywowaniu go do określonych działań. O tym, jak to robić, aby osiągnąć zamierzony pozytywny efekt wychowawczy, rozmawiam z psychologiem i terapeutą Jakubem Gutowskim.
 • Dziewczynka skacze po kałużach
  6
  Według polskich Mam szczęśliwe dzieciństwo składa się z trzech kluczowych filarów: zabawy, aktywności i energii, miłości i kochającej rodziny oraz zdrowia (w tym zdrowego jedzenia i picia). Jak wynika z badania Maison & Partners 1 przeprowadzonego na zlecenie marki Kubuś, ponad połowa polskich Mam uważa, że szczęśliwe dzieciństwo jest szczególnie ważne z punktu widzenia budowania poczucia własnej wartości u dziecka, a co trzecia ma poczucie, że dzięki temu wyrośnie na dobrego człowieka.
 • Gosia Andrzejewicz
  1
  Wokalistka schudła po ciąży dzięki treningom na siłowni. Twierdzi, że w ten sposób nie tylko spaliła nadmiar tłuszczu, lecz także wymodelowała sylwetkę. Gosia Andrzejewicz ćwiczy pod okiem trenera personalnego, który radykalnie zmienił także jej dietę. Zgodnie z jego wskazówkami artystka ograniczyła spożywanie bogatych w cukry owoców.
 • Matka daje pieniądze synowi
  3
  1
  Za dobre oceny w szkole nagradzanych jest 77 proc. uczniów. Najpopularniejszą nagrodą nie jest sprzęt elektroniczny, modne ubrania czy wyjazd, ale gotówka – wynika z badania IPSOS „Finanse rodzinne 2016”. Zdaniem ekspertów z Profi Credit Polska w ten sposób dzieci uczą się rozsądnie gospodarować własnymi finansami. Tylko co dziewiąty uczeń od razu wydaje całą sumę, reszta stara się oszczędzać. Tymczasem ponad połowa rodziców przyznaje, że nie zauważa pozytywnego wpływu nagród na wyniki w nauce swoich pociech.
 • Paulina Krupińska
  1
  Modelka wkrótce spełni kolejne zawodowe marzenie. Będzie gospodynią nowego programu parentingowego na antenie TVN Style. Prezenterka nie wyklucza też, że mimo licznych obowiązków zawodowych niedługo zdecyduje się na powiększenie rodziny.
 • Dziecko z plecakiem na kółkach
  12
  Cena i atrakcyjny wygląd nie powinny być jedynymi wytycznymi, którymi kierują się rodzice przy wyborze tornistra szkolnego. Najistotniejszą rolę odgrywa przede wszystkim jego waga i konstrukcja. Zdaniem specjalistów z Amerykańskiej Akademii Pediatrii plecak z zawartością nie może ważyć więcej niż 10–20 proc. masy ciała dziecka. Tylna ścianka powinna być usztywniona, a szelki wzmocnione dodatkową warstwą materiału. Źle dobrany i przepełniony tornister obciąża kręgosłup i przyczynia się do rozwoju wad postawy. Cena i atrakcyjny wygląd nie powinny być jedynymi wytycznymi, którymi kierują się rodzice przy wyborze tornistra szkolnego. Najistotniejszą rolę odgrywa przede wszystkim jego waga i konstrukcja. Zdaniem specjalistów z Amerykańskiej Akademii Pediatrii plecak z zawartością nie może ważyć więcej niż 10–20 proc. masy ciała dziecka. Tylna ścianka powinna być usztywniona, a szelki wzmocnione dodatkową warstwą materiału. Źle dobrany i przepełniony tornister obciąża kręgosłup i przyczynia się do rozwoju wad postawy.
 • Ciężarna u lekarza
  8
  USG, amniopunkcja, kordocenteza, biopsja kosmówki, test PAPP-A czy NIFTY? Lista badań, które może wykonać kobieta w ciąży, chcąc sprawdzić stan zdrowia swojej pociechy, jest naprawdę długa. Jedne z nich są obowiązkowe i refundowane, inne dobrowolne i dodatkowo płatne. Niektóre nie niosą ze sobą ryzyka, inne są bardziej inwazyjne. Które tak naprawdę warto wykonać i dlaczego?
 • Hanna Lis
  4
  Dziennikarka twierdzi, że udział w programie „Azja Express” ją zahartował, czuje się bowiem znacznie silniejsza fizycznie i psychicznie. Był to także test przyjaźni z Łukaszem Jemiołem – dziś dziennikarka wie, że na projektanta może liczyć w każdej sytuacji. Największą korzyść odniosły jednak córki Hanny Lis, z powodu odległości i ograniczonego kontaktu mogły się cieszyć większą swobodą.
 • Paweł Szałamacha

  Szałamacha złożył dymisję już w piątek? Rezygnacja ministra ujawniona w internecie

 • Ksiądz Jacek Międlar z opaską ONR na ramieniu przemawia przy pomniku żołnierza wyklętego Józefa Kuriasia "Ognia"

  Pokonany? Ksiądz Międlar odchodzi ze zgromadzenia. Pisze o "gejowskich lobbystach" [OŚWIADCZENIE]

 • Mateusz Morawiecki i Beata Szydło

  Szydło: Oboje z Morawieckim jesteśmy pomazańcami Kaczyńskiego

Zobacz więcej