Decyzja o tym, kiedy myć włosy – rano czy wieczorem – zależy od kilku czynników, wśród których jest m.in. typ włosów, styl życia i osobiste preferencje. Każda pora ma swoje plusy i minusy.

Obserwuj kanał Dziennik.pl na WhatsAppie

Mycie włosów rano

Reklama

Mycie włosów rano może dać uczucie świeżości i dodać energii na początek dnia. Rano umyte włosy są zazwyczaj bardziej podatne na stylizację, mogą mieć większą objętość i lepiej się układać. Ponadto, po nocy, szczególnie jeśli masz tendencję do pocenia się, poranne mycie włosów pozwala usunąć pot i sebum.

Mycie włosów rano może być jednak czasochłonne, zwłaszcza jeśli musisz je suszyć i stylizować. Jeśli nie suszysz włosów dokładnie, wyjście na zewnątrz z wilgotnymi włosami, szczególnie w chłodne dni, może to prowadzić do przeziębienia.

Mycie włosów wieczorem

Czy można myć włosy na noc? Czy myć głowę przed snem? Mycie włosów wieczorem może być bardziej relaksujące. Można poświęcić więcej czasu na pielęgnację. Zazwyczaj wieczorem mamy też więcej czasu na dokładne umycie, odżywienie i wysuszenie włosów. Jeśli myjesz włosy wieczorem, możesz też zabezpieczyć poduszkę przed sebum i zanieczyszczeniami, które nagromadziły się na włosach w ciągu dnia.

Po nocy włosy mogą być jednak nieco splątane lub odkształcone, co może wymagać porannej stylizacji. Z kolei pójście spać z mokrymi włosami może prowadzić do uszkodzeń włosów, łamliwości i zwiększonej porowatości, co z kolei może sprzyjać rozwojowi pleśni i bakterii na poduszce.

Kiedy myć włosy? Rano czy wieczorem?

Reklama

Choć zarówno poranne, jak i wieczorne mycie włosów ma swoje plusy i minusy wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz konkretnego rodzaju włosów. Osoby z włosami przetłuszczającymi się mogą preferować mycie włosów rano, by włosy były świeże przez cały dzień. Osoby z suchymi włosami mogą myć włosy wieczorem i zostawiać na nich odżywkę na noc.

Niewskazane jest mycie cienkich, delikatnych włosów tuż przed snem. Mokre włosy są delikatne i podatne na pękanie. W trakcie snu włosy nie tylko plączą się, ale także są wyrywane przez co rano mogą być napuszone, naelektryzowane i z kołtunami. By tego uniknąć można na noc związać włosy i umyć je rano.