Skuteczne sposoby na odetkanie zapchanego brodzika

Zatkanybrodzik może być uciążliwym problemem. Na szczęście dzięki prostym, domowym sposobom można go łatwo rozwiązać. Regularne czyszczenie i konserwacja odpływu zapewnią jego sprawne działanie i pozwolą uniknąć poważniejszych awarii.

Codzienne zanieczyszczenia, takie jak włosy, resztki martwego naskórka, peelingi, maski i odżywki, mogą powodować blokady w rurach. Jak więc skutecznie odetkać odpływ w prysznicu bez użycia chemicznych udrażniaczy? Oto kilka sprawdzonych domowych sposobów.

Reklama

Ten znany lek z apteki to skuteczny sposób na zatkane rury

Jednym z najbardziej skutecznych i łatwo dostępnych środków na odetkanie brodzika jest aspiryna. Produkt ten można znaleźć w każdej aptece, a jego użycie jest niezwykle proste.

Wystarczy wrzucić dwie tabletki aspiryny do odpływu i zalać je litrem gorącej wody. Kwas askorbinowy w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym zaczyna działać niemal natychmiast, rozpuszczając zanieczyszczenia w ciągu kilku minut. Po kilku minutach od zastosowania powinno pojawić się charakterystyczne bulgotanie. Odpływ powinien być już drożny po około 15 minutach. Dla utrzymania efektu, zaleca się powtarzanie tego zabiegu średnio dwa razy w miesiącu.

Ten wszechstronny i skuteczny specyfik również pomoże w udrażnianiu rur

Innym skutecznym sposobem na odetkanie brodzika są tabletki do protez. Podobnie jak aspirynę, je również można nabyć w większości sklepów za niewielką cenę. Te tabletki bazują na sodzie oczyszczonej i kwasku cytrynowym, które wchodzą ze sobą w silną reakcję chemiczną. Aby użyć tego sposobu, wrzuć tabletki do odpływu i zalej je gorącą wodą. Po 15 minutach spłucz zimną wodą, co pozwoli usunąć wszelkie zanieczyszczenia, takie jak włosy i resztki kosmetyków. Tabletki te świetnie sprawdzają się również do czyszczenia innych urządzeń, takich jak zmywarki, pralki czy piekarniki.

Reklama

Czyszczenie filtra. Ważny etap udrażniania odpływu brodzika

Przed przystąpieniem do udrażniania odpływu, warto zacząć od dokładnego wyczyszczenia filtra. Włóż rękawiczki, wyjmij filtr i oczyść go z resztek włosów i wszelkich przyczepionych zanieczyszczeń. Następnie zanurz filtr w gorącej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej na około 5 minut. To pozwoli na pozbycie się bakterii. Po osuszeniu filtra papierowym ręcznikiem, można przystąpić do dalszego udrażniania odpływu.

Regularność to podstawa

Regularne czyszczenie odpływu to klucz do uniknięcia poważniejszych problemów z zatkanym brodzikiem. Warto co jakiś czas zastosować zaproponowane przez nas domowe środki, aby zapobiegać nagromadzeniu się zanieczyszczeń.

Aspiryna czy tabletki do protez to bardzo dobre, skuteczne rozwiązania, które pozwolą nam zachować odpowiedni przepływ wody. Dzięki temu unikniemy uciążliwych zatorów i zapewnimy sobie komfort podczas codziennych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych.