We Włoszech ukazała się książka "Gucci: The making of" z okazji obchodzonego właśnie 90-lecia słynnej luksusowej firmy. Tom pod redakcją głównej stylistki tej marki Fridy Giannini zawiera 700 zdjęć, wiele opublikowanych po raz pierwszy.
Na książkę składają się też 52 eseje, między innymi na temat wpływu tej marki na świat mody oraz historii jej najbardziej znanych artykułów, wśród nich torebek Bamboo i Jackie, kultowych mokasynów.
Przypomniano również historię firmy , założonej przez Guccio Gucciego we Florencji.
Rocznicowy tom ukazał się w kilku wersjach językowych; po włosku, angielsku, francusku i niemiecku. Trafi do sprzedaży w księgarniach na całym świecie. Lecz jest także wersja luksusowa tego wydawnictwa, w skórzanej oprawie , która będzie dostępna w butikach firmy. Z okazji wydania tej eleganckiej księgi firma przekaże 250 tysięcy dolarów na konto UNICEF na wsparcie inicjatywy "Szkoły dla Afryki".
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP Life
Powiązane