Twarz maska
Dobrze dobrany podkład to podstawa makijażu. Jeśli jednak zastosujemy nieodpowiedni dla naszej cery kosmetyk i nałożymy go w niewłaściwy sposób, bardzo prawdopodobne, że osiągniemy na twarzy efekt maski. Dlatego przy doborze podkładu niezwykle ważne jest odpowiednie dostosowanie jego koloru do naturalnego odcienia naszej skóry. Podkład może być nieznacznie ciemniejszy, nie powinien jedak zbyt mocno różnić się od naszej skóry, ponieważ w porównaniu z szyją i dekoltem, twarz będzie wyglądała jak nie od naszego ciała. Bardzo istotną kwestią jest również odpowiedni sposób nałożenia podkładu. Zacieki, złe roztarcia, i wyraźna granica na lini żuchwy wyglądają bardzo nieestetycznie.

Reklama

Nieokiełznana brew
Brwi są bardzo istotnym, a jednocześnie mocno niedocenianym elementem twarzy. Wyskubane do granic możliwości cieniutkie niteczki, bądź niechlujnie zapuszczone krzaki, mogą w istotny sposób zepsuć rysy naszej twarzy. Jeśli nie wiesz, jak dobrze wymodelować brwi i jaki kształt pasuje Ci najbardziej, udaj się do specjalistki. Kosmetyczka wymodeluje brwi i pokaże Ci, jak o nie dbać. Taki zabieg będzie kosztował niewiele, a da natychmiastowy efekt.

Wszędzie błysk
Z błyszczącymi kosmetykami do makijażu jest jak z połyskującymi ubraniami, co za dużo, to nie zdrowo. Perłowy cień do powiek, mieniący się błyszczyk, połyskujący róż i świetlisty puder to naprawdę zbyt dużo. Znacznie lepszy efekt osiągniemy, jeśli tylko jedne element naszej twarzy uczynimy błyszczącym.

Nieporadny róż

Umiejętnie nałożony róż pięknie uwydatnia kości policzkowe i pozwala wymodelować rysy twarzy.Niestety, jeśli nie wiemy, jak to zrobić, możemy spowodować, że efekt będzie bardziej śmieszny, niż estetyczny. Największym błędem jest nakładanie różu jako okrągłej plamy zbyt blisko nosa, bądź czerwonych placków prawie na skroniach. Bardzo istotnym jest też kolor kosmetyku. Róż powinien być dobrze dobrany do karnacji i o ile na wieczór możemy pozwolić sobie na nieco błysku, o tyle na dzień powinien to być delikatny, stonowany odcień

Chaotyczna kreska
Czarna kreska podkreślająca oko może niekiedy bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Kobiety, które obrysowują oko zbyt mocno albo bardzo niestarannie powodują, że makijaż wygląda źle i niechlujnie. Jeśli podczas porannego malowania nie masz czasu na precyzyjne obrysowywanie oka, nałóż na górną i dolną powiekę niewielką ilość kredki i delikatnie rozetrzyj ją cienkim pędzelkiem. Dzięki temu kontur nie będzie zbyt ostry a efekt "smookie eyes" nada spojrzeniu głębi.

Grudki tuszu
Nadmiar tuszu na rzesach to bardzo nieestetyczny widok. Czarne grudki, które niemalże kapią z oka sprawiają, że cały makijaż wygląda ciężko i mało naturalnie. Dlatego też zawsze przed nałożeniem kosmetyku warto wytrzeć szczoteczkę o brzegi pojemnika, tak by pozbyć się nadmiaru tuszu.