Mniej znaczy więcej

Gdy nosisz okulary, twoje oczy przyciągają uwagę, więc najlepszy będzie dla Ciebie prosty makijaż. Jeśli będzie go za dużo, nie będzie współgrał z Twoimi oprawkami i będzie wyglądał zbyt krzykliwie. Wybieraj neutralne cienie do oczu i kredki, a intensywne kolory zachowaj dla ust.

Reklama

Upewnij się, że podkreśliłaś brwi

Oprawki okularów sprawiają, że brwi są bardziej widoczne, więc upewnij się, że mas zadbane brwi. Wyrwij lub przytnij zbędne włoski i wypełnij luki kredką do brwi lub pudrowym cieniem..

Eye liner to podstawa

Reklama

Bardzo ważne jest, by dostosować grubość kreski do wielkości oprawek. Jeżeli oprawki są grube lepiej będzie, gdy wykonasz grubszą linię wzdłuż górnej linii rzęs – to sprawi, że Twoje oczy będą bardziej widoczne. Jeżeli natomiast oprawki są cienkie lepsza będzie cieńsza linia. Zachowanie równowagi pomiędzy okularami i eyelinerem jest niezmiernie istotne.

Jeżeli w okularach Twoje oczy wyglądają na mniejsze…

Reklama

Podkreśl całe oko. Upewnij się, że narysowałaś kreskę wzdłuż całej górnej linii rzęs i w miarę zbliżania się do zewnętrznego kącika oka jest coraz grubsza. Wybieraj odcienie ciemniejsze niż naturalny kolor Twoich oczu ponieważ ten kontrast je podkreśli. Dwie lub trzy warstwy czarnej maskary na górnych rzęsach również optycznie powiększą oczy i sprawią, że będziesz wyglądała świeżo. I oczywiście nie zapomnij o aplikacji korektora pod oczami – jest niezbędny każdej kobiecie, ale przede wszystkim tym, które noszą okulary.

Jeżeli w okularach Twoje oczy wyglądają, jak by były większe…

Bądź bardzo ostrożna wykonując makijaż. Ostatnia rzecz, jakiej chcesz to przecież to, by Twoje okulary podkreśliły ewentualne błędy. Wybieraj raczej jasne, neutralne cienie do powiek. Eye linerem rysuj cienką, delikatną kreskę i aplikuj tylko jedną warstwę maskary by otworzyć oczy. Cel: delikatny i naturalny makijaż oczu.

Propozycja Bobbi Brown na lato 2011

W tym sezonie, zamiast swoich klasycznych, czarnych oprawek Bobbi Brown wybiera parę przypominającą skorupę żółwia, która zainspirowała ją do stworzenia nowej kolekcji The Tortoise Shell Collection. Odcienie brązu, złota i mocnego espresso zostały umieszczone w uroczej paletce z motywem skorupy żółwia i złotymi wykończeniami. Bobbi stworzyła 2 wersje kolorystyczne palety: do jaśniejszej i ciemniejszej karnacji. Aby zachować równowagę, do cieplejszych cieni do powiek zaproponowała delikatne szminki i błyszczyki. Dla kobiet, które na co dzień noszą okulary, nowa kolekcja jest idealnym dopełnieniem stylizacji.

Media