W sezonie jesień/zima 2011 zwierzęce motywy zdominowały pokazy mody wybitnych projektantów. Podążając za najnowszymi trendami marka Artdeco
przygotowała kolekcję kosmetyków do makijażu zainspirowaną pięknem królestwa dzikich zwierząt, zatytułowaną Artdeco Wild At Hart. Trudno co prawda doszukać się w niej kolorystyki charakterystycznej dla umaszczenia dzikich bestii, z pewnością jednak marka w nowym sezonie stawia na wyrazistość. Makijaż, zdaniem jej kreatorów, ma odzwierciedlać nieokiełznaną dzikość kobiecej natury, dopełnioną nutą klasycznej elegancji.

Reklama

W kolekcji znajdują się 4 kolory cieni do powiek w kolorach perły, brązu, zieleni i błękitu. Jesienią rysy twarzy mają zyskać na wyrazistości. Łuk brwi podkreślamy więc cieniem do brwi, który nanosimy specjalnym pędzelkiem. Jeszcze bardziej drapieżny charakter brwiom żel do brwi, który je modeluje, pielęgnuje i przyciemnia.

Koloryt cery ma podkreślać wyrazistość całości i dodawać jej elegancji. Skórę w odcieniu porcelany ożywimy różem w romantycznym, lekko złamanym odcieniu. Usta mają być wyraziście podkreślone, w kolorze śliwki, wiśni, ciemnego różu z nutą wrzosu i fioletu. Na paznokciach jest podobnie, w manicure można postawić również na odcienie szarozielone.

Media