Jak żartował zza kadru narrator, programTop Model. Zostań Modelką” tymczasowo przeobraził się w „Top Model. Zostań Aktorką”. Dziewiąta część przygód uczestniczek upłynęła pod znakiem aktorskich wprawek i wyzwań. Także nieodłączna sesja zdjęciowa inspirowana była filmowymi hitami.

Reklama

Uczestniczki od razu zostały rzucone na głęboką wodę. Ich zadaniem było wziąć udział w inspirowanych scenkach aktorskich. Partnerowali im znani aktorzy – między innymi Joanna Jabłczyńska i gwiazdor „Na Wspólnej” Kazimierz Mazur. Niektóre z dziewcząt tak wczuły się w swoje role, że doszło do rękoczynów. Ostatecznie, decyzją aktorskiego jury, laur najlepszej aktorki przypadł Wiktorii. Nagrodą będzie szansa zaistnienia w aktorskim świecie – udział w epizodzie serialu „Na Wspólnej”.

Kolejną aktorską próbą był udział w telewizyjnej reklamie kawy cappuccino. W międzyczasie doszło do spięć między dwiema tworzącymi drużynę uczestniczkami – Dorotą i Kasią. Mimo wszystko to właśnie Dorota najlepiej poradziła sobie z zadaniem. Wielki zapas kawy był tylko przedsmakiem głównej nagrody – możliwości spotkania się z ukochanym, 5-letnim synkiem.

Tradycyjnie nie zabrakło sesji zdjęciowej – tym razem inspirowanej filmowymi scenami. Dziewczęta miały wcielić się w dzielne wojowniczki znane z filmów takich jak „Mad Max”, „Hero”, „Resident Evil” czy „Król Artur”. W międzyczasie ponownie doszło do zawirowań na planie – na jaw wyszło, że jedna z dziewcząt złamała regulamin i po kryjomu porozumiewała się ze światem zewnętrznym. Chodziło o Wierę, która z ukrywanego przez siebie telefonu komórkowego dzwoniła do narzeczonego.

Fotograf Emil Biliński był w stanie dostrzec zalety u większości uczestniczek, jednaj jury nie miało wątpliwości – najlepsze okazały się zdjęcia Michaliny oraz Asi i Honoraty. Zagrożonymi uczestniczkami okazały się być Kasia i Viera. Jury orzekło, że zdjęcie Kasi jest tym najgorszym i już wydawało się, że najmłodsza z uczestniczek pożegna się z programem… Tymczasem Joanna Krupa ogłosiła inną decyzję – w związku ze złamaniem regulaminu „Top Model” z programem pożegnała się Viera Suprunenko. „Jest mi przykro, bo miałam zamiar wygrać ten program” – komentowała Ukrainka.