Podczas sesji zdjęciowej uczestniczki zmierzą się ze stereotypami wokół zawodu modelki. Będą odgrywały między innymi dziewczynę uzależnioną od operacji plastycznych, bulimiczkę, a także modelkę ulegającą niemoralnym propozycjom, które podobno towarzyszą rywalizacji o sukces w świecie fashion. Jak sobie poradzą z tym i pozostałymi zadaniami?

Reklama

Kolejny dzień zmagań modelek w programie. Tym razem pobudkę zafundował im sam Piróg. Na wpół śpiące dziewczyny pojechały do schroniska dla zwierząt na Paluchu.

Asia Krupa i Michał Piróg są znani z akcji charytatywnych na rzecz zwierząt i dlatego postanowili również przyszłe modelki zachęcić do pomocy zwierzętom. To, co dziewczyny zobaczyły na miejscu nie należało na najmilszych widoków. Setki psów w małych klatkach, przeraźliwy smród i nieustające szczekanie – nie obeszło się bez łez. Schronisko nie było miejscem kolejnego zadania, na miejscu miały po prostu pomóc w zwykłych, codziennych obowiązkach w schronisku. Modelki wraz z Asią Krupą chwyciły w ręce mopy, szczotki. W czasie, gdy jedne czyściły kojce, inne wyprowadzały ich mieszkańców na długie spacery. Asia w ciągu tego dnia chciała przekazać uświadomić dziewczynom, że jeśli będą sławne i znane, to nie mogą zapominać o tych najbardziej potrzebujących. Aby wesprzeć schronisko, na stronie topmodel.tvn.pl zamieszczono szczegóły dotyczące licytacji koszulek ze zdjęciami uczestniczek, Asi i Michała. Cały dochód z aukcji zasili konto schroniska na Paluchu.

TVN

W domu modelek zjawił się Dawid Woliński w towarzystwie ośmiorga młodych projektantów. Zadanie, które wyznaczył dziewczynom nie należało do najłatwiejszych. Miały zostać muzami projektantów i wraz z nimi stworzyć wyjątkowe kreacje, które będą odzwierciedlały ich charakter, a jednocześnie mogłyby stanowić część kolekcji pokazywanych na najlepszych pokazach mody. Wszyscy ostro wzięli się do pracy.

Kolejnego dnia odbył się pokaz. Na uczestniczki czekali projektanci z gotowymi kreacjami. Pokaz poprowadził Michał Piróg, a wśród zaproszonych gości byli m.in. wszyscy jurorzy. Wybieg nie był zwyczajny po dziewczyny najpierw musiały zejść po schodach, a później przejść się po stole między zastawą.

TVN

To wszystko już dziś, 9 listopada, o godz. 21.30 w programie „Top Model. Zostań modelką”, emitowanym na antenie TVN.