Już coraz bliżej do zgarnięcia jest kontrakt z firmą kosmetyczną Max Factor oraz międzynarodowy kontrakt z agencją modelek Next i sesja okładkowa w magazynie Glamour. O tytuł Top Model w dalszym ciągu walczy jedenaście uczestniczek. Dla której ten odcinek okaże się ostatnim? Tego widzowie dowiedzą się w środę,
19 października o godzinie 21.30 w telewizji TVN.

Kolejne zadanie odbyło się w pałacu w Nieborowie, gdzie m.in. kręcono Akademię Pana Kleksa. Na dziedzińcu na dziewczyny czekała Anja Rubik, która zaprosiła je na „casting”. Po pierwszej edycji każda powinna wiedzieć, co to oznacza, ale niewiele im to pomogło. Od razu wyszło na jaw kto nie umie mówić po angielsku, kto nie interesuje się modą i źle czuje się w stroju kąpielowym. Co w takim razie robi w programie?

Mimo, że dziewczyny na castingu nie wypadły zbyt dobrze, Anja wybrała pięć, które lepiej poradziły sobie z zadaniem. W nagrodę dostały profesjonalną sesję zdjęciową z Wojtkiem Wojtczakiem. Pozostałe dziewczyny musiały zrobić sesję same, a wcześniej również same się do niej przygotować.

Następnego dnia po błyskawicznym kursie makijażu pod okiem Wojtka Rostowskiego, Michał Piróg zabrał dziewczyny na zadanie, które miało sprawdzić czy uważnie słuchały rad profesjonalisty. Anja zapewniła dziewczyny, że czasem na zrobienie makijażu jest dosłownie parę minut i okaże się, jak one poradzą sobie w takich warunkach. Uczestniczki musiały się pomalować w trakcie jazdy na 14 piętro, gdzie przygotowane były pudry, brązy i róże. Następnie szybki makijaż oczu i bieg do apartamentu prezydenckiego, gdzie była meta. Oprócz szybkości liczyła się też jakość makijażu.

Wieczorem dziewczyny stoczyły walkę na pozy. Walczyły między sobą. Po ciężkich zadaniach przyszedł czas na sesję, której fotografem była Iza Grzybowska. Temat okazał się wyjątkowo trudny, bo dziewczyny miały pozować nago. Kto na panelu usłyszał „Niestety nie mam Twojego zdjęcia i czas jechać do domu”? To wszystko już w najbliższym odcinku „Top Model. Zostań modelką”, 19 października, o godz. 21.30 na antenie TVN.