To nie pierwszy raz, gdy Gaultier wykreuje kolekcję bielizny. Do historii przeszły już bardzo prowokujące stożkowe biustonosze, będące częścią kostiumów scenicznych zaprojektowanych dla Madonny. Piosenkarka nosiła je podczas swej, najbardziej znanej trasy koncertowej Blond Ambition, która miała miejsce w 1990 roku. A jak twierdzi projektant, bielizna zaprojektowana dla La Perla będzie równie prowokacyjna, co ta stworzona dla Madonny.

Reklama

"Bielizna to niemal cześć mojego DNA: zawsze wykorzystywałem ją w swoich kolekcjach. A La Perla to, dla mnie idealny partner do współpracy" - powiedział Gaultier w rozmowie z magazynem "Wedding Style".

Zaznaczył również, że stworzona we współpracy z firmą La Perla kolekcja będzie swego rodzaju kontynuacją wizji kobiety według Gaultier. Projektant zawsze podkreślał wzrost niezależności i siły kobiet we współczesnym świecie.

"Chciałbym dać kobietom wolność, by mogły być tym, kim chcą. Osobiście uważam, że kobiety są o wiele bardziej inteligentne i silniejsze od mężczyzn. Zawsze starałem się przekazać ten punkt widzenia w swych kolekcjach, pokazać silne kobiety, które uwodzą, tylko dlatego, że mają na to ochotę" - stwierdził Gaultier.

Kolekcja bielizny Jean-Paul Gaultiera będzie dostępna w sprzedaży w butikach La Perla i firmowych butikach Jean-Paul Gaultier na całym świecie.

Niedawno miało miejsce inne bardzo ważne wydarzenie związane z pracą Jean-Paul Gaultiera. W czerwcu tego roku w Muzeum Sztuk Pięknych w Montrealu otwarto wystawę będącą swego rodzaju retrospekcją jego dokonań.