Paloma Faith to uznana młoda wokalistka i autorka tekstów. Od innych młodych artystek wyróżnia ją absolutne uwielbienie dla wszystkiego, co vintage. Artystka postanowiła wykorzystać swoją wiedzę na temat mody retro i zaprojektowała charytatywną kolekcję satynowej bielizny i odzieży nocnej. Dochód ze sprzedaży zaprojektowanych przez Faith modeli przeznaczony zostanie na rzecz Breast Cancer Care - organizacji zajmującej się walką z rakiem piersi.

Reklama

- Jestem bardzo podekscytowana moją kolekcją bielizny dla Breast Cancer Care. Inspiracji dla niej szukałam w luksusowym stylu lat 40. - powiedziała Faith, która oprócz doświadczenia muzycznego ma też na swoim koncie pracę w sklepie luksusowej i kontrowersyjnej marki bieliźniarskiej Agent Provocateur.

Dzięki swojemu wyraźnemu i konsekwentnemu stylowi 26-letnia bywa inspiracją dla młodych adeptek mody retro. Z kolei jej styl muzyczny - mieszanka soulu i jazzu - sprawia, że sama porównywana bywa do dokonań Amy Winehouse i Duffy. Swoją popularność od zawsze stara się wykorzystać, by promować walkę z rakiem piersi. Wynika to z prywatnych doświadczeń - matka wokalistki walczyła z tą chorobą.

- Ze względu na mamę temat jest mi bardzo bliski. Co 10 minut diagnozuje się raka piersi u jednej kobiety, więc prawie każdy z nas ma wśród bliskich osobę, która zmaga się z tą chorobą. Organizacja Breast Cancer Care wykorzysta zebrane pieniądze, aby kobiety chore nie były pozostawione same sobie - powiedziała Paloma Faith.