Choć David Beckham zyskał popularność jako piłkarz, dziś bardziej kojarzony jest ze światem mody i show biznesu. Wraz z małżonką Victorią, słynną fashonistką, która od niedawna z powodzeniem tworzy własne kolekcje, tworzą jedną z najbardziej rozpoznawalnych par show biznesu. Teraz David postanowił pójść w ślady ukochanej i poświęcić się projektowaniu. W tym celu piłkarz połączył siły z jedną z największych marek odzieżowych na świecie.

Reklama

Współpraca Beckhama z H&M ma być długofalowa, a kolejne kolekcje będą pojawiać się sezonowo. Pierwsze efekty pracy sportowca pojawią się na sklepowych półkach już 2 lutego 2012 roku.

David Beckham, wraz ze swoim partnerem biznesowym Simonem Fullerem w tym roku powołał do życia markę Brand Identity oraz linię sygnowaną swoim nazwiskiem, w której miała się znaleźć również kolekcja bielizny. Dzięki połączeniu sił z H&M, Beckham z pewnością wzmocni swój wizerunek, a jego projekty dotrą do szerszego grona odbiorców na całym świecie.

Czy małżeństwo Beckhamów skoncentruje teraz swoją energię na projektowaniu i na dobre zagości w wiecie mody? O tym, z pewnością przekonamy się już niebawem. Pierwsze efekty współpracy Davida z H&M będą sprawdzianem jego zdolności jako projektanta, a wyniki ich sprzedaży dadzą odpowiedź na pytanie, czy nazwisko Beckham wciąż ma potężną moc marketingową.