Branża mody, a zwłaszcza grono największych projektantów słynie z dużej liczby homoseksualistów. Jednak po mimo powszechności a co za tym idzie dużej otwartości i tolerancji na odmienność seksualną, dotychczas świat mody nie doczekał się małżeństwa gejów. Jako pierwszy na ślubnym kobiercu stanie niebawem Michael Kors.

Reklama

Kors i jego partner w wielu wywiadach podkreślają, że nowe prawo miasta Nowy Jork to dla nich szansa na zalegalizowanie i usankcjonowanie wieloletniego związku. Para zapewnia, że ceremonia będzie skromną uroczystością w niewielkim gronie przyjaciół i rodziny. Daty ślubu przyszli małżonkowie nie ujawnili.

Kors i LePere są parą już od 21 lat. Panowie poznali się w 1990 roku, kiedy to LePere został stażystą w domu mody Korsa. Obecnie partner projektanta jest wiceprezesem marki Michael Kors i odpowiada za linię mody damskiej. Para mieszka razem w luksusowym apartamencie w Nowym Jorku.

Michael Kors to jeden z czołowych amerykańskich kreatorów mody. Projektowaniem zajmuje się od 19 roku życia, w 1996 roku został uznany przez magazyn "Vogue" za "najbardziej wpływowego projektanta dekady", na swoim koncie ma wiele znaczących nagród i sekularnych sukcesów. W kreacjach jego autorstwa chodzą takie gwiazdy, jak Madonna, Heidi Klum czy Jennifer Lopez.