Film, który koniecznie musi obejrzeć każda miłośniczka butów, ma zbadać niezwykłą więź łączącą kobiety z butami. Zjawisko to zostało przedstawione z punktu widzenia psychologicznego, socjologicznego, ale także historycznego, a nawet seksualnego.

Reklama

W dokumencie nie zabraknie wypowiedzi ekspertów. Tacy projektanci, jak Manolo Blachnik, Christian Louboutin czy Vivienne Westwood opowiedzą o procesie tworzenia nowych modeli, co ich inspiruje i jak wygląda sam proces projektowania kolejnego wzoru, który zaraz po wyjściu z pracowni stanie się hitem na salonach.

Swoimi spostrzeżeniami na temat tej części garderoby podzielą się z widzami również gwiazdy. Fergie, Kelly Rowland czy Dita Von Teese opowiedzą o tym, czym dla nich są buty i jak za ich pomocą wyrażają siebie. W filmie zobaczymy także bogate zbiory kilku zwariowanych fanatyczek szpilek oraz imponującą kolekcję butów magazynu "Vogue".

Dokument będzie miał swoją premierę na jesieni. Tymczasem zobacz zwiastun tego niezwykłego studium kobiecej miłości do butów:

http://youtu.be/9Dk66xz8te0