Skąd wziął się pomysł na agencję dla modelek plus size?

Reklama

Pomysł na agencję zrodził się w mojej głowie 3 lata temu. Zaczynając pozować, przecierałam szlaki w modelingu size plus w Polsce. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, fotografów, wizażystki, stylistów a także dziewczyny - modelki size plus z ogromnym potencjałem, ale z brakiem możliwości "wybicia się".

Jak widzi Pani przyszłość agencji i jej modelek, na angaże w jakich projektach mogą liczyć Pani podopieczne?

W ostatnim czasie dostawałam co raz więcej zapytań o modelki do komercyjnych sesji np w rozmiarze 44-46. Rośnie zapotrzebowanie, bowiem z roku na rok wcale społeczeństwo nie chudnie, a rynek w końcu dojrzewa do myśli, że to nie kobieta ma się dostosować rozmiarem do tego co jest dostępne, ale produkt musi się dostosować do zapotrzebowania. Liczę, że moje modelki będą otrzymywały co raz więcej zleceń związanych z pozowaniem do katalogów, z pokazami mody, reklamami.

Czy agencja ma już na swoim koncie jakieś sukcesy?

Agencja istnieje tak na prawdę od tygodnia, aczkolwiek już jutro kręcimy pilotażowe odcinki "jak ubierać i jak się nie ubierać" dla portalu styl.pl. Kolejnym jakże ważnym dla mnie punktem jest sesja zdjęciowa i promocja nowej marki "Iwona Smal". To będzie wielka niespodzianka dla kobiet w większym rozmiarze.

Reklama

Czy nie boi się Pani, że moda na modelki plus size jest tylko chwilowa?

Ja nie widzę mody na modelki size plus, jest to bardziej trend, tylko trzeba zwrócić uwagę na pewną kwestię. Kobiety w rozmiarze powyżej 38 też chcą się modnie ubrać, też chcą wyglądać w tym dobrze i też chcą być dostrzegane przez projektantów, firmy odzieżowe itd. Co za tym idzie, rośnie zapotrzebowanie i taki modeling przestaje być trendem czy chwilowym kaprysem mody, ale wpisuje się w nią.

W jaki sposób agencja pozyskuje modelki?

Wiele modelek już działa na naszym rodzimym rynku modelingu size plus i chętnie przystąpiły do mojej agencji. Od kilku dni organizujemy także wizrtualne castingi, gdzie dziewczyny - panowie również, mogą przysyłać swoje zdjęcia i wymiary. Następnie z nadesłanych zgłoszeń, fotografowie agencji wybiorą te panie, które mają najbardziej fotogeniczną twarz a ich figura odpowiada pewnym wymogom.

Wyjaśnijmy zatem, jakie wymagania musi spełniać kobieta, by mogła zostać modelką w Państwa agencji.

Zapraszamy do zgłaszania się panie od rozmiaru 40 do rozmiaru 52. Skąd taka rozbieżność? Otóż zapotrzebowanie jest różne i ja chcę w swojej agencji mieć możliwość wyboru modelek dla potencjalnego odbiorcy. Ważny jest również wzrost, nie ukrywam iż jest to czynnik po fotogeniczności prawie najważniejszy. Wiek powyżej 18 lat, bez ograniczeń górnych - także zapraszamy wszystkie panie, które są pewne siebie, akceptują swoje ciało i nie krępują się obiektywu aparatu.

Jak kobiety mogą zgłaszać się do "Nobody's perfect"?

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres agencja@nobodysperfect.pl wraz ze swoimi wymiarami (prawdziwymi, bo panie lubią sobie odjąć tu i ówdzie), z podaniem wzrostu a także miasta z którego pochodzą.

Media