Stringi tracą na swojej popularności, czego najlepszym dowodem są coraz gorsze wyniki sprzedaży. Sznurkowe majtki, które przez ostatnie lata były najchętniej kupowanym fasonem damskich majtek, teraz ustępują pierwszeństwa figom, damskim bokserkom, a nawet mocno zabudowanym majtkom, jakie nosiła Bridget Jones.

Reklama

Znacznie mniej wygodne, a często nawet droższe niż figi, stringi zawdzięczały swoją niezwykłą popularność temu, że uważane były za najbardziej seksowną i atrakcyjną damską bieliznę. Teraz pomału odchodzą w zapomnienie.

Krótka historia stringów

Pierwsze stringi zostały zaprojektowane przez austriackiego projektanta mody Rudiego Geinriha jako ślubny prezent dla jego przyjaciółki. Seksowne majtki składające się z trzech sznurków nie od razu jednak zdobyły popularność. Przedsiębiorczy projektant nie dawał za wygraną i w 1977 roku zaprojektował kostium kąpielowy, który opierał się właśnie na stringach. Swój odważny wynalazek nawał thong bikini i zaczął rozpowszechniać go w Los Angeles, gdzie aktualnie mieszkał. Tymczasem, zupełnie niespodziewanie, nowe bikini zrobiło furorę na brazylijskich plażach. Zamożne mieszkanki Rio de Janeiro z entuzjazmem przyjęły koncepcję prezentowania swoich krągłych pośladków i sprawiły, że stringi stały się hitem. Z początkiem lat 80' stringi zawładnęły amerykańskim rynkiem bieliźniarskim, a na początku lat 90' trafiły do Europy. Najpierw były nazywane "najbardziej obrzydliwym wynalazkiem mody XX wieku", jednak kiedy projektanci mody zaczęli uwzględniać je w swoich kolekcjach, a kolejne gwiazdy show biznesu paradowały z ostentacyjnie wystającymi spod ubrania sznurkami, stringi stały się niekwestionowanym bieliźniarskim hitem.

Co sprawiło, że te seksowne damskie majtki zaczęły tracić na popularności? Czy to kobiety zaczęły buntować się, przeciwko niewygodnej bieliźnie, czy może panowie doszli do wniosku, że bardziej zabudowane figi, które zostawiają nieco pola dla wyobraźni, są seksowniejsze niż odkrywające wszystko sznurki? Jedno jest pewne, w obszarze bielizny erotycznej, stringi jeszcze przez długi czas będą numerem jeden.