Krok 1

Weź aromatyczną kąpiel. Woda powinna być ciepła, a nie gorąca (taka osłabia). Dodaj do niej szklankę soli i olejek pomarańczowy. Jeśli nie masz gotowego, zetrzyj na tarce skórkę z trzech pomarańczy, zalej odrobiną wodą i zagotuj, a następnie wywar wlej do wanny. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 15-20 minut. Po kąpieli wmasuj w ciało balsam nawilżający.

Krok 2

Zaparz bardzo mocnej herbaty. Kiedy przestygnie, w ciepłym naparze umocz waciki do demakijażu i zrób okład na oczy. Herbata zmniejsza obrzęki i nawilża gałki oczu. Kompres na oczy możesz zrobić w kąpieli. Opuchliznę i zmęczenie bardzo dobrze likwiduje masowanie twarzy kostkami lodu zawiniętymi w cienką ściereczkę - zimno pobudza krążenie, ożywia koloryt skóry i dodaje energii.

Krok 3

Robiąc makijaż unikaj nadmiaru pudru i ostrych, żywych kolorów. Podkreślają zmęczenie, uwidaczniają zmarszczki. Wybieraj cienie jasne albo po prostu tylko dokładnie wytuszuj rzęsy. Usta pociągnij modną w tym sezonie czerwoną szminką.

Krok 4

Umyj włosy. Po całym dniu nachylania się na gotującymi się potrawami, włosy przesiąkają ich zapachem. Świeża i dobrze wymodelowana fryzura dodaje elegancji i odejmuje lat.