>>> Oni przyznali się do operacji plastycznych

Reklama

MĘŻCZYZNA CHCE BYĆ PIĘKNY

Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety chirurgii plastycznej. I mile zaskakuje ich fakt, że medycyna estetyczna może zdziałać prawdziwe cuda. Już nie tylko zmniejszyć zbyt duży nos czy "przykleić” do głowy odstające uszy. W XXI wieku mężczyźni mogą za pomocą skalpela i specjalnych protez powiększyć mięśnie klatki piersiowej, wymodelować pośladki czy męskie przyrodzenie.

Bo dziś można poprawić prawie całe ciało. Istnieją specjalne substancje i materiały do wypełniania zmarszczek czy korygowania sylwetki, do których użycia stosuje się specjalne techniki, które pozwalają skrócić czas zabiegu i rekonwalescencji do niezbędnego minimum - często do zaledwie jednego dnia.

W krajach wysoko rozwiniętych chcący wyglądać wystrzałowo panowie zaciągają na zabiegi chirurgiczne całkiem spore kredyty, które traktują jak... inwestycję na przyszłość.

A co najczęściej poprawiają panowie na Zachodzie i ile taka opracja kosztuje?

>>> CZYTAJ DALEJ

ReklamaPrzeszczep włosów

Niechcianych zakoli i łysinki można pozbyć się dzięki transplantacji własnych cebulek, z których powoli zaczną wyrastać całkiem nowe włosy. Miejsce, gdzie mają być przeszczepione cebulki włosów jest miejscowo znieczulane. Lekarz za pomocą pincety precyzyjnie wkłada cebulki w maleńkie nacięcia pod tkanką skórną i wkleja specjalnymo klejem. W czasie jednego zabiegu przeszczepia się od 3 do 5 tys. włosów (15000 - 20000 zł).

Korekta nosa

Ścinanie chrząstki nosa albo łamanie i ponowne modelowanie kości nosowej pozwala na usunięcie brzydkiego garba, zmniejszenie zbyt dużych dziurek w nosie czy wyprostowanie zbędnych krzywizn (5000 - 7000 zł).

Korekta uszu

Wycięcie pasa skóry za uchem i ponowne przyszycie małżowiny niweluje odstawanie uszu, a plastyka samej małżowiny może im nadać idealny, harmonijny kształt (2500 - 7000 zł).

Powiększenie ust

Osiąga się dzięki zastrzykom z kwasu hialuronowego - ten zabieg trzeba jednak powtarzać mniej więcej raz na rok, bo preparat jest powoli całkowicie wchłaniany przez organizm. Trwalszą metodą jest wycięcie paska skóry tuż nad czerwienią ust i ponowne niemal niewidoczne przyszycie warg. Taki zabieg powoduje, że usta wywijają się do góry, sprawiając wrażenie większych i bardziej pełnych (800 - 3000 zł)

>>> Wszystko, co musisz wiedzieć o botoksie

Modelowanie żuchwy

Męska, mocno zarysowana żuchwa, to marzenie wielu. Może się ono spełnić dzięki wszczepieniu pod skórę, wzdłuż kości żuchwy, niewielkich silikonowych implantów (8000 - 12000 zł).

Lifting twarzy

Naciągnięcie skóry polegające na zrobieniu precyzyjnego cięcia wzdłuż linii włosów i usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry, co skutkuje wyprostowaniem zmarszczek (5000 - 7000 zł).

Implanty mięśni piersiowych, bicepsów i brzucha

Niewielkie torebki z silikonem wszczepione w odpowiednie miejsca, z powodzeniem mogą "udawać" rozwinięte mięśnie (wraz z odsysaniem tłuszczu - 4000 do 20000 zł)

Większy penis

Wydłużenie męskiego atrybutu polega na poluzowaniu tzw. więzadeł: procowatego i wieszadłowego, które przymocowuje dwa ciała jamiste do kości łonowej, co pozwala członkowi na wysunięcie się kilka centymetrów, przez co staje się dłuższy. Pogrubienie penisa zaś polega na odessaniu tłuszczu z innej części ciała i wstrzyknięciu go w penisa (3000 - 4000 zł)

Jędrniejsze i bardziej kształtne pośladki

Osiąga się, wszczepiając w nie implanty modelujące kształt męskiej pupy. Czasami konieczne jest również jednoczesne odessanie tkanki tłuszczowej (7000 - 10000 zł)

Smukłe łydki

Wszczepienie implantów imitujących mięśnie w golenie powoduje wysmuklenie łydek (18000 zł).

_____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Czym legitymują się gwiazdy?
>>> Zobacz, jak botoks oszpecił znaną aktorkę
>>> Czy penis może się złamać?