Wszystko wskazuje na to, że tradycyjne metody idą w odstawkę. Najnowsze osiągnięcie medycyny estetycznej – Dermaroller™ w połączeniu z substancją pobudzającą produkcję kolagenu Sculptra to podobno prawdziwa rewolucja w ujędrnianiu skóry!

Wygląda jak mały wałek z osadzonymi na nim mikroigłami. Zabieg polega na wielokrotnym przesuwaniu Dermaroller ™ na całym obszarze poddawanym korekcie (twarz i ciało) i przez to powstanie tysięcy mikroskopijnych ranek w skórze właściwej. Dzięki fizjologicznej reakcji skóry natychmiast po zabiegu następuje wzmożone wytwarzanie kolagenu. Ponadto mikroigły wytwarzają w miejscu wkłucia otwarte kanały, przez które możliwe jest bezpośrednie i przyspieszone wchłanianie substancji modyfikujących procesy naprawcze skóry.

Dermaroller ™ jest urządzeniem, które łączy w sobie następujące zalety: bardzo wysoką absorpcję wszelkiego rodzaju substancji chemicznych, zmiękczenie i spłycenie blizn, znaczną redukcję rozstępów i nadmiernie rozciągniętej skóry ciała, brak trwałego uszkodzenia skóry, brak bólu podczas procedury oraz tylko 24-48 godzinny okres pełnej rekonwalescencji

czytaj dalej...


Przebudowa tkanek po zastosowaniu tego w pełni kontrolowanego urazu trwa jeszcze miesiące. Napinanie skóry następuje stopniowo w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Wyniki imitują te uzyskane przy pomocy najsilniejszego lasera, ale bez zniszczenia naskórka i możliwych powikłań

Zabiegiem komplementarnym po serii Dermaroller jest iniekcyjna metoda odtwarzania utraconej objętości tkanek – Sculptra. To preparat zawierający kwas mlekowy, który jest stymulatorem wzrostu włókien kolagenowych, stanowiących wewnętrzne rusztowanie dla skóry. Aplikuje się go dosyć głęboko, zgodnie z kolejnością zanikania wraz z wiekiem podściółki tłuszczowej. Zabieg ten powoduje widoczne odtworzenie naturalnego owalu twarzy, zminimalizowanie bruzd, zmarszczek a co najważniejsze efekt porównywalny z liftingiem chirurgicznym.