Publicznie przeżywana tragedia wstrząsa bowiem tłumami bardziej, niż ta przeżywana anonimowo w zaciszu czterech ścian. Dlatego celebrytki, które dotknął osobisty dramat, przezywając go w świetle reflektorów i nie wzbraniając się mówić o nim otwarcie, mogą stać się przestroga bądź wsparciem dla nikomu nie znanych fanów.

ŚWIĘTA JANE GOODY

Takie nietypowe osiągnięcie uhonorowane zostało nagrodą “Inspirational Determination Award” („międzynarodowa nagroda determinacji”) w ramach Inspiration Awards for Women in Aid of Breakthrough Breast Cancer („nagroda Inspiracji dla kobiet walczących z rakiem piersi”).

Główna nagrodę otrzymała, pośmiertnie, Jade Goody. Ta gwiazdka brytyjskiego Big Brothera swego czasu została posądzona o robienie widowiska z własnej śmierci – umierała bowiem na raka dosłownie na oczach milionów widzów i czytelników na całym świecie. Czy nie stała się jednak najskuteczniejsza przestrogą przed zabójczą chorobą, jaką jest nowotwór? Jej przyjaciel, rzecznik i publicysta Max Clifford, tak mówił odbierając nagrodę podczas ceremonii w Londynie: ''Jade nie była najlepszą osoba do przyznawania nagród. Była tylko zwykłą dziewczyną, która była niezwykła”.

Clifford stwierdził, że Goody przekazała młodym fanów ważne przesłanie dotyczące raka. „Przesłanie, jakie miała dla nas, brzmi: >>nie pozwól, by to, co przytrafiło się mi, przytrafiło się i tobie<<” – powiedział rzecznik zmarłej na raka szyjki macicy gwiazdy i podkreślił, jak dużą wagę ma taki przekaz „Osiągnęła to, co czego nie byli w stanie osiągnąć lekarze i politycy... Większość gwiazd jest totalnie samolubna... Ona była dla innych ludzi”.

Nagroda uhonorowano również aktorkę Brooke Kinsella i jej matkę Deborah, które zaangażowały się w kampanie przeciw „knife crime” (zbrodniom z użyciem noża), po tym, jak brat Brooke, Ben, został zadźgany na śmierć. Nagrodą za całokształt działalności została uhonorowana Vivienne Westwood. Wyróżnienie odebrała Pixie Geldof.

___________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Oto mężczyźni, którzy poprawili urodę
>>> Kobieta największym wrogiem mężczyzny

>>> Oto jak wychudzone gwiazdy oszukują głód