Kristofor McCarty z uniwersytetu Northumbria wykazał, że kobiety gustują w mężczyznach zabawnych, którą to cechę łączą z wyższą niż przeciętna inteligencją. Nic specjalnego nie odkrył, wystarczy bowiem przejrzeć portale randkowe, żeby zauważyć, że poczucie humoru jest jednym z warunków wstępnych znajomości.

Reklama

Ale spokojnie, przeprowadzono na ten temat rzetelne badania. 45 heteroseksualnym kobietom przedstawiono krótkie charakterystyki własne, sporządzone przez 20 mężczyzn, z których 10 uznano za niezwykle zabawnych, a 10 średnio zabawnych. Panie miały odpowiedzieć, którzy z mężczyzn nadają się ich zdaniem na partnerów w długim związku (są najbardziej inteligentni).

Wyniki, które przedstawiono na dorocznej konferencji Brytyjskiego Stowarzyszenia Psychologicznego wskazują, że najdowcipniejsi zostali ocenieni jako najinteligentniejsi, a tym samym z największymi szansami u potencjalnych partnerek. Kobiety oceniły ich wyżej pod kątem znalezienia sobie potencjalnego partnera seksualnego i głowy rodziny.

__________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Dlaczego Polacy zdradzają?
>>> Z czym seks przegrywa w łóżku?
>>> Kim są patologiczni zazdrośnicy?