W USA nie jest niedyskrecją pytanie o wiek kobiety, ale już dowiadywanie się o czyjeś zarobki – tak. W Polsce nikt natomiast nie wpadł na pomysł, by pytać ciocię, ile to liczy sobie wiosenek, a kwestia zarobków bywa w towarzystwie często poruszana (chociaż coraz rzadziej).

Reklama

SĄ PYTANIA, KTÓRYCH ZADAWAĆ NIE WOLNO

Ale pytania o związek, małżenstwo, posiadanie dzieci należą bez względu na szerokość geograficzną należą do kłopotliwych. A zwłaszcza w krajach, gdzie samotna i zadowolona z życia kobieta po trzydziestce już nikogo nie powinna dziwić. Tyle tylko, że dziwi, bo w naszym kraju nadal pokutuje przesąd, że jeśli w wieku 24 lat nie wyszłaś za mąż i nie masz już czworki dzieci, to jednak coś z tobą może być nie tak...Podejście do singlowych trzydziestek się zmienia, ale bardzo powoli.

Jeśli mama pyta: "Spotkałaś ostatnio jakichś kawalerów, którzy by się nadali?"

Odpowiedz: "Mamo, odwiedziłam ostatnio kilka podmiejskich spelunek i knajp dla kierowców TIR-ów, ale nic poważnego z tego nie wyniknęło. Szukam nadal i na pewno cię poinformuję, gdy znajdę". Oczywiście ta odpowiedź jest nieco żartobliwa, ale musisz wiedzieć jedno: mamą kieruje autentyczna troska o twoją przyszłość. Wiele zależy od tego, jakie relacje was łączą, ale najlepiej będzie, gdy pocałujesz mamę i powiesz, by się o ciebie nie martwiła, bo jesteś szcześliwa. Czytelny komunikat powinien wystarczyć: dla matki nie ma nic cenniejszego, niż szczęście dziecka.

Jeśli twój eks pyta: "Masz wreszcie nowego faceta?"

Reklama

Odpowiedz: "To zabawne, że mnie o to pytasz. Po smutnych doświadczeniach z tobą przerzuciłam się na kobiety." Nie łudź się, że twój eks pyta z dobroci serca - no, chyba, że pozostaliście tak zwanymi przyjaciółmi, a on nadal wierzy, że wróci w twoje objęcia. Jednak nie polecamy dyskusji z byłymi facetemi - to grupa mężczyzn, na którą naprawdę nie warto tracić energii.

Jeśli twoja koleżanka pyta: "Dlaczego jesteś taka wybredna?"

Odpowiedz: "Bo przetestowałaś tylu facetów, że ja już nie muszę odwalać te roboty i korzystam z twoich doświadczeń. Sprawdzam co dwudziestego". Brzmi złośliwie, ale i pytanie nie jest najwyższych lotów. Jesteś wybredna, bo twoje życie jest zbyt cenne, by marnować je na przypadkowych facetów. I kropka.