TY, ON I JEGO RODZINA

Na pewno nie raz i nie dwa miałaś problemy z rodziną swojego ukochanego lub męża. Na pewno nie raz i nie dwa jego mama lub tata usiłowali wtrącać się w rożny sposób w wasze życie. Nie cierpisz tego i chcesz, by twój mężczyzna wpłynął na nich, porozmawiał lub chociaż dał do zrozumienia, że sobie tego nie życzysz. Albo bierzesz sprawy w swoje ręce i każde spotkanie z jego rodziną kończy się awanturą. Taka sytuacja jest męcząca i nie może wiecznie trwać. Poza tym jeśli macie dzieci, to musisz mieć świadomość, że spór na łonie rodziny może zaszkodzić ich psychice i wyryć w niej ślad na długie lata.

WYSTARCZY ODROBINA TAKTU...

Co zrobić, by twój partner wiedział, że nawet jeśli nie darzysz wielkim uczuciem jego rodziny, jesteś w stanie normalnie z nią egzystować?

1. Bądź miła i zdystansowana, w taki jednak sposób, który nie zrani twojego faceta. Pamiętaj, że on kocha i ciebie i swoją rodzinę. Dlatego unikaj pełnych niechęci uwag, nie komentuj poczynań jego cioć i wujków - a już na pewno nie rób tego przy dzieciach (założysz się, że przy pierwszej nadarzającej okazji powtórzą, co mówiłaś?)

2. Nie staraj się za wszelką cenę odciąć go od bliskich – to zawsze jest strata i cierpienie. Nie tylko dla ciebie, ale i dla waszych dzieci, dla których dziadkowie czy wujostwo są ogromnym dobrem i skarbem. Zatem w tak trudnym rodzinnym układzie powinnaś zadbać o jak najlepsze, szczere, głębokie porozumienie z własnym mężem/partnerem. Wtedy przeciwko nieprzychylności innych staniecie jako para i łatwiej będzie wam przedstawić swoje racje. W skrajnych sytuacjach on też zawsze stanie w twojej obronie. Przynajmniej powinien. A jeśli tego nie robi - no, to już jest całkiem inna para kaloszy.

_______________________

NIE PRZEGAP:

>>> Nie ma jak u mamy, czyli rozkosze niedojrzałości
>>> Czy można być zbyt dobrą matką?
>>> Zobacz, jak niegrzeczny potrafi być Brad...