Jako 12-latka, sama będąc jeszcze dzieckiem, Vicky Jaggers mogła już przytulić swoją mała córeczkę - Kirsty. Tożsamość ojca maleństwa była owiana tajemnicą. Vicky bała się, żerodzice nie zniosą okrutnej prawdy. A prawda była taka: brat Vicky, David, zgwałcił ja parokrotnie na przestrzeni kilku miesięcy. To on był ojcem dziecka.

Reklama

BRAT Z PIEKŁA RODEM

Na samą myśl o tym fakcie 12-latce zbierało się na wymioty, jednak wraz z narodzinami dziecka narodziła się też więź. "Miałam to szczęście, że rodzice wspierali mnie w mojej decyzji i chociaż znałam okropny sekret pochodzenia córki, to moje serce wypełniła miłość do niej" - wspomina Vicky.

Dwa lata po narodzinach Kirsty David został aresztowany za uduszenie podczas kłótni swojej 23-letniej dziewczyny.

Prawda o gwałcie na siostrze wyszła jednak na jaw dopiero po kolejnych 16-tu latach. Tak jak zdecydowała się milczeć w trosce o rodzinę, tak teraz Vicky zdecydowała się rozdrapać rany i zacząć mówić - tym razem w trosce o następne ofiary swojego oprawcy. Jej brat David, wtedy już 39-letni, został aresztowany za porwanie i gwałt swojej partnerki. Trzeba byłounieszkodliwić groźnego zboczeńca.

Zeznania Vicky i test DNA, który potwierdził, że David jest ojcem jej dziecka, umożliwiły skazanie przestępcy na karę dożywotniego więzienia. Okrutna prawda zszokowała cała rodzinę, a w szczególności Kirsty - córkę swojego wuja i mordercy. Jej matka jednak poczuła ulgę: nie musiała już dłużej kłamać.

PIĘTNO NA CAŁE ŻYCIE

Sama Vicky latami wchodziła w nieudane związki z mężczyznami, których owocem były kolejne dzieci. Aż do czasu, gdy spotkała Kelly’ego, jej "rycerza w lśniącej zbroi”. „Pierwszy raz w życiu miałam u swojego boku mężczyznę, który autentycznie się o mnie troszczył i chciał być ojcem dla moich dzieci” - opowiada.

Dziś Vicky jest szczęśliwa małżonką Kelly’ego i matka piątki dzieci: Kirsty, 17-letniej Alicii 16-letniego Sama, 10-letniego Jamiego i 8-letniego Kirka.

Kirsty ma już 21 lat i pomimo bliskiego pokrewieństwa rodziców nie cierpi na żadne problemy zdrowotne. Pogodzila się ze straszną prawdą i pozostaje w dobrych stosunkach z matką. "Jestem niezmiernie dumna z mamy. Przeszła przez koszmar, ale zawsze bardzo się starała być jak najlepszą matką. Jej odważna decyzja oznacza, że - mam nadzieję - David nie skrzywdzi już nigdy żadnej innej kobiety" - mówi Kirsty.

Pozostaje mieć nadzieję. David za swoje zbrodnie został co prawda skazany na dożywocie, ale z prawem przedterminowego zwolnienia już po sześciu latach...

Vicky Jaggers opisała swoją historię w książce zatytułowanej "Silenced", która jest już do nabycia w brytyjskich księgarniach.

_____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Nie baw się w kosmetyczkę, bo pożałujesz
>>> Mamy i babcie też chcą być piękne
>>> Ashton Kutcher wciąż wielbi starszą żonę