Inne
Reklama

Zawsze miały one magiczną siłę przyciągania. Już nasi praprzodkowie wierzyli w ich oddziaływanie. Rejony kultu religijnego nie były przez nich wybierane przypadkowo, dziś radiesteci potwierdzają ich moc. Później powstawały w tych miejscach wspaniałe świątynie, a wokół nich ludzie chętnie się osiedlali (np. piramidy w Gizie pod Kairem, Machu Picchu w Peru). Takich miejsc jest na świecie kilkaset, w Polsce - kilkanaście. Możesz w to wierzyć lub nie, ale sprawdzić na własnej skórze nie zaszkodzi...

1. Białowieża

Działanie dobroczynnej energii można poczuć między wiekowymi dębami w pałacowym parku oraz w lesie pod miastem, gdzie znajdują się kamienne kręgi (można tam dojść czarnym szlakiem).

Inne

czytaj dalej

2. Wawel

Legenda głosi, że bóg Sziwa rzucił na ziemię 7 magicznych kamieni, które emitują boską energię. Jeden z nich spadł w miejscu, gdzie dziś leży Kraków. Najsilniejsze pole bioenergetyczne rzeczywiście jest na Wawelu - dobrze robi już sam spacer po wzgórzu.

Inne

czytaj dalej
3. Święta Woda koło Wasilkowa

Podlaska wioska swą nazwę zawdzięcza leczniczemu źródełku - dziś jest to miejsce kultu. Szkoda tylko, że woda przelana do butelki po kilku dniach traci swoje właściwości.

Inne

czytaj dalej
4. Kamienne kręgi w Odrach na Kaszubach

Stanowi je 10 skupisk kamieni wkopanych w ziemię przed wiekami. Działanie energii jest tu równie silne jak na Wawelu - podobno może obudzić uśpione zdolności telepatyczne.

Inne

czytaj dalej
5. Tykocin

Urokliwe miasteczko położone nad Narwią. Kiedyś bywali tu królowie, a gmina żydowska była najbogatsza w Polsce. Dziś warto odwiedzić kościół i muzeum w synagodze.

Inne

czytaj dalej
6. Góra Ślęża Nazywana śląskim Olimpem

Burze zdarzają się tu częściej niż gdziekolwiek indziej w Europie. Może dlatego na jej szczycie czczono głównie boga słońca? Kultowe rzeźby napotkasz podczas wędrówki na szczyt, gdzie najsilniej teraz oddziałuje nadajnik telewizyjny...

Inne

czytaj dalej
7. Katedra na Ostrowie Tumskim w Poznaniu

W tym miejscu powstało w 966 r. pierwsze polskie biskupstwo. W katedrze znajdują się groby Mieszka I i Bolesława Chrobrego.