Spokój i energia z drzew

Sylwoterapia (znana też drzewoterapią) to pobudzanie organizmu do samoleczenia poprzez czerpanie energii od drzew i krzewów. Jak każdy żywy organizm tworzą one wokół siebie aurę. Dlatego już samo przebywanie pośród tych roślin poprawia samopoczucie, powoduje, że organizm lepiej i szybciej wypoczywa, a umysł staje się bardziej chłonny. Wyciszony, dotleniony i zrelaksowany organizm łatwiej też radzi sobie z fizycznymi dolegliwościami.

Seans leczniczy w lesie

Aby w pełni poczuć moc drzew, przytulaj się do nich i opieraj plecami. Taki leczniczy seans powinien trwać przynajmniej kilkanaście minut.

Brzoza dodaje energii

Jeśli czujesz, że dopadło Cię znużenie, wybierz się do brzeziniaka. Przebywanie wśród brzóz pobudza witalność, przeciwdziała objawom znużenia i rozjaśnia umysł. Energia brzóz uaktywnia podświadomość i pozwala dojść do głosu intuicji. Przytulaj się więc do tych drzew, jeśli musisz podjąć ważną decyzję lub rozwiązać trudny problem.

Przetwory: Nalewka z młodych pączków brzozy doskonale poprawia kondycję zniszczonych po zimie włosów. Sok z brzozy (do picia) poprawia natomiast pracę nerek i wygląd cery.

Buk - roślinny terapeuta

Zamiast korzystać z pomocy psychoterapeuty, wykorzystaj energię buku. Drzewo to doda Ci wiary w siebie i przywróci naturalną zdolność pozytywnego myślenia. Częsty kontakt z tym drzewem poleca się szczególnie osobom narażonym na stresy, mającym problemy z koncentracją oraz wszystkim tym, którzy popadają w apatię i nastroje depresyjne. Naturalna energia buku wspomaga również leczenie chorób układu krążenia.

Dąb dla rekonwalescentów

Bliskość tego symbolu zdrowia działa na organizm stymulująco i energetyzująco. Dąb pobudza odwagę, stymuluje do wysiłku i wzmacnia odporność psychiczną. Jeśli więc próbujesz podjąć walkę z ciężką chorobą lub właśnie przebyłaś skomplikowaną operację lub zakończyłaś inną kurację leczniczą, postaraj się jak najczęściej przebywać w pobliżu dębu. Jego bliskość pomoże Ci szybko wrócić do zdrowia i odzyskać dobrą formę psychiczną.

Lecznicza kora: Kora dębu działa przeciwzapalnie i ściągająco. Pomaga w krwawieniach wewnętrznych oraz schorzeniach przewodu pokarmowego. Stosuje się ją także w chorobach skóry i stanach zapalnych jamy ustnej.

Lipa dla zakochanych

Niespotykana aura lipy sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji. Jeśli targają Tobą wątpliwości i sercowe rozterki, właśnie w cieniu rozłożystej lipy znajdziesz ukojenie, osiągniesz wewnętrzną równowagę oraz uczuciową harmonię. Aby wzmocnić działanie drzewa, przytulaj się do niego codziennie przez 5 minut, opierając czoło o pokryty korą pień.

Kwiat lipy na gorączkę: Napar z kwiatów lipy ma właściwości napotne i relaksujące, a ponadto zapewnia zdrowy sen. Stosuj go przy gorączce i przeziębieniu.

Jarzębina dla nieśmiałych

Do jarzębiny powinny przytulać się osoby, które narzekają na brak silnej woli i skuteczności w działaniu. Drzewo to pomaga skonkretyzować plany i wprowadzić je w czyn. Dodaje stanowczości, energii, odwagi i siły przebicia.

Lecznicze kwiaty i owoce: Suszone lub świeże kwiaty oraz owoce jarzębiny możesz stosować przy biegunce, schorzeniach nerek i wątroby, a także wtedy, gdy Twojemu organizmowi brakuje wit. C.


Kasztanowiec dla samotnych

Energia kasztanowca zwyczajnego pomaga w kłopotach natury uczuciowej. Kontakt z tym drzewem działa uspokajająco i przywraca równowagę przy duchowych rozterkach. Przytulaj się więc do kasztanowca, jeśli czujesz się samotna lub tracisz chęć do życia. Energii dodadzą Ci także noszone w kieszeni kasztany.

Wyciąg i maść: Wyciąg z kwiatów kasztanowca zapobiega powstawaniu żylaków (w tym również hemoroidów), wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i działa przeciwobrzękowo przy urazach narządów wewnętrznych. Maść z owoców tego drzewa możesz natomiast stosować w leczeniu reumatyzmu.

Obiektywizm spod wierzby

Gdy zależy Ci na trzeźwym osądzie rzeczywistości, wykorzystaj energię wierzby. Przytulanie się do tego drzewa zmobilizuje Cię również do działania i podjęcia konkretnych decyzji.

Odwar z kory: Kora wszystkich gatunków wierzby działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i uspokajająco. Odwary z kory stosuj także przy bezsenności, nerwobólach, migrenach i krwawieniach wewnętrznych.


Libido z wiśniowego sadu

Wiśnia pomaga wszystkim tym, którzy mają problemy natury psychicznej i seksualnej, cierpią z powodu licznych kompleksów lub zahamowań. Pamiętaj, że największą moc ma to drzewo w okresie kwitnienia. Jeśli więc pragniesz nastroić się romantycznie lub wzmocnić swoje libido, spędź jak najwięcej czasu w wiśniowym sadzie.

Sok i napar z ogonków: Jeśli cierpisz na zbyt niskie ciśnienie, sięgnij po sok z wiśni. Napar z suszonych ogonków złagodzi natomiast uciążliwy kaszel i przyspieszy przemianę materii.

Sosna poprawia nastrój

Energia tych bardzo popularnych drzew zmniejsza stres, rozjaśnia umysł, a także wpływa na dotlenienie organizmu. Przytul się do pnia sosny, a odzyskasz utraconą równowagę, wyciszysz wewnętrzny gniew, odzyskasz dobry nastrój i poczucie humoru.

Na kaszel i ból gardła: Spacer po sosnowym lesie to doskonały sposób na pozbycie się bólu gardła. Terapię taką stosuj również wtedy, gdy czujesz, że dopada Cię przeziębienie. Jeśli natomiast męczy Cię uporczywy kaszel, ulgę przyniesie Ci syrop sporządzony na bazie soku z sosny.