Inne
Reklama

Wiadomo, że piękne wyrzeźbione ciało to marzenie nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Można je wtedy wyeksponować, ładnie się prezentuje w skąpych ubraniach, a zgrabne "rzepki" sprawiają wrażenie zdrowych i młodszych - w odróżnieniu od wychudzonych anorektyczek lub przekarmionych pulpetów. Można jednak zadać pytanie - gdzie leży granica i czy "napakowane" kobiety wyglądają ładnie, czy raczej odstraszająco?

Inne / LUCAS JACKSON
Inne

Można zrozumieć, że sportsmenki jak Serena Williams mają duże i silne mięśnie - uprawiają wyczynowo sport, ćwiczą, by osiągać wyniki. Jednak jak widać na zdjęciach, to drobna Madonna ma dużo większe bicepsy. Jak dotąd piosenkarka stawiała na rzeźbę ciała, ostatnio jednak można zauważyć u niej przyrost masy mięśniowej. Co ciekawe, atletyczną sylwetkę piosenkarka zawdzięcza nie tyle sportom wyczynowym, co jodze i pilatesowi. No i oczywiście odpowiedniej diecie pozbawionej węglowodanów.

Niedługo królowa popu przegra chyba jednak wyścig o największy biceps z Sarah Jessiką Parker. Bohaterka "Seksu w wielkim mieście" (nota bene uznana za jedną z najmniej seksownych kobiet świata) wyhodowała sobie całkiem niezłe mięśnie. I nie waha się ich eksponować, zakładając zwiewne, kobiece kreacje. Przy jej drobnej, wręcz filigranowej figurze wygląda to czasami bardzo niebezpiecznie.

Siła, ale wciąż kobieca

Zaletą wyćwiczonych rąk jest to, że skóra na ramionach nie wiotczeje - nie ma chyba nic gorszego niż sflaczałe ciało. Jednak zbyt "wyżyłowana" sylwetka - czy to nogi, czy przedramiona - też nie wygląda korzystnie, ani tym bardziej młodo, co widać na przykładzie Parker i Madonny. Wydaje się, że jak to zwykle w życiu bywa, przesada nie jest dobrą metodą i najlepiej znaleźć złoty środek. Jędrne, zgrabne, ale nie przetrenowane ręce jak u Cameron Diaz, Nicole Kidman (która namiętnie gra w tenisa) czy Nataszy Urbańskiej oraz Justyny Steczkowskiej prezentują się najkorzystniej. Nawet Katarzynie Skrzyneckiej zdarzało się czasem przesadzić z "pakowaniem".

Ćwiczenia na rzeźbę

pływanie - najlepiej na długim dystansie, lepiej unikać stylu motylkowego

joga

pilates

Ćwiczenia, od których rosną mięśnie

wszelkie ćwiczenia związane z podnoszeniem ciężarków i ciężarów