My Body Gallery to nowe forum dla kobiet, na którym panie mogą zamieszczać swe zdjęcia. Ale nie chodzi tu o pięknie wyretuszowane w Photoshopie idealne ciała, a o prawdziwe sylwetki, przeciętnych kobiet. Wszystko po to, by uzmysłowić paniom, jak inne kobiety wyglądają naprawdę.

Reklama

"Ostatnie badanie dowiodło, że aż 95 proc. kobiet cierpiących na zaburzenia jedzenia uważa, że mają o 16 proc. większe biodra i ważą o 25 proc. więcej niż w rzeczywistości. Co ciekawe, te same panie potrafiły prawidłowo ocenić np. szerokość pudełka. Rzecz w tym, że w świecie pełnym zdjęć przedstawiających tak naprawdę to, jak powinnyśmy wyglądać może okazać się bardzo trudnym określenie tego, jak wyglądamy w rzeczywistości" - piszą twórcy witryny.

Na stronie dostępnych jest wiele ciekawych opcji, m.in. możliwość wyszukania swojego typu sylwetki. Rodzaje damskich sylwetek zostały tam sklasyfikowane w następujące grupy: banan, jabłko, gruszka, klepsydra.

By ułatwić paniom zadanie i nie zrażać tych bardziej wstydliwych, jest tam również opcja wstawiania realistycznego zdjęcia własnego ciała, na którym twarz bohatera jest zakryta czarnym paskiem. Mimo możliwości skorzystania z takiej opcji wiele kobiet jednak nie ukrywa swej tożsamości i z dumą prezentują swoje krągłości.

Pomysł stworzenia takiej witryny spotkał się również z pozytywnym odzewem ze strony osób walczących z zaburzeniami łaknienia, którzy uznali ją za bardzo przydatne narzędzie terapeutyczne.

Również użytkowniczki strony są pełne uznania dla idei na niej przekazywanej. "Stałam się bardziej pewna po tym, gdy zobaczyłam jak inne kobiety wyglądają w rzeczywistości. Teraz mogę już przestać zawracać głowę mojemu mężowi zamęczając go swoimi kompleksami" - pisze jedna z nich na forum.