Inne
Reklama

Lekki, mocno nawilżający krem na dzień już może nie wystarczyć. Rozejrzyj się za kosmetykiem, który zawiera aktywne składniki, np. witaminy C i E. Wybieraj spośród takich z filtrami przeciwsłonecznymi. Promieniowanie UV nie tylko zwiększa ryzyko raka skóry, ale też przyśpiesza procesy starzenia.

WYKORZYSTAJ NOC

Jeśli do tej pory stosowałaś ten sam, sprawdzony krem na dzień i na noc, lepiej zrezygnuj z tego zwyczaju. Dobry krem do stosowania przed snem potrafi zdziałać cuda i zapewnić regenerację zmęczonej skórze. Ty będziesz spała, a on będzie robił swoje. W szczególności pamiętaj o kremie na noc w miesiące, gdy cera jest najbardziej narażona na działanie niekorzystnych czynników: od późnej jesieni do wczesnej wiosny.

Martwy naskórek trzeba na bieżąco usuwać, ale piling z mechanicznymi drobinkami to nie najlepsze rozwiązanie dla delikatnej, skłonnej do podrażnień skóry. Zamień taki piling na delikatniejszy piling enzymatyczny.

czytaj dalej...POKOCHAJ MASECZKI

Same kremy nie wystarczą do nawilżenia skóry, która wraz z upływem lat będzie bardziej skłonna do przesuszeń. Zbawienne działanie może mieć nałożenie raz na jakiś czas mocno nawilżającej maseczki.

W stosowaniu dobrych kosmetyków czas przestać ograniczać się do twarzy. Pamiętaj, że skóra na szyi i dekolcie jest cienka i delikatna, a więc podatna na objawy starzenia. Dlatego nakładaj krem do twarzy również na szyję, lub zakup specjalny krem do szyi i dekoltu.

To na twarzy ogniskują się spojrzenia innych, jednak, jeśli chcemy ocenić wiek kobiety, przyglądamy się jej szyi i dłoniom. Pamiętaj o dobrym kremie do rąk. Regularne jego stosowanie i zakup droższego, ale dobrego kosmetyku to inwestycja, która się zwróci.