Graven, samozwańczy ekspert w temacie kobiet, zaczął pisać swoje dzieło w wieku 8 lat jako zaliczenie 3 klasy podstawówki. Autor chciał również pomóc kolegom, którzy mieli problem z płcią przeciwną.

Reklama

Porady Gravena nie są zbyt skomplikowane i chyba dzięki temu cieszą się tak gigantyczną popularnością.

Co radzi mały ekspert? Przede wszystkim ostudza wyobrażenia: "Bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednią dziewczynę. Często zajmuje to lata. Cokolwiek by się stało, nie popadaj w desperację". I zaraz dodaje - "Ładne dziewczyny są jak samochody, potrzebują dużo paliwa".

"Najlepszym wyborem dla chłopaka jest stała dziewczyna. Pamiętaj jednak, że niektóre ładne dziewczyny traktują chłopaków bardzo chłodno i przedmiotowo. Nie pozwól, by któraś z nich trafiła na ciebie".

A co, gdy pani panu daje kosza? Dla 9-latka to proste: "Życie jest ciężkie, nie poddawaj się".

Skąd u dziewięciolatka taka wiedza? Alec twierdzi, że z obserwacji: "Spotkałem wielu chłopców, którzy mieli problemy z dziewczynami." Dlatego w swojej książce radzi również, jak rozpocząć znajomość: "Jeśli zagadasz dziewczynę zwykłym >cześć<, a ona odpowie, jesteście na dobrej drodze do rozpoczęcia znajomości" - zaleca.

Sam jest jednak singlem. "Jestem jeszcze trochę za młody" - wyznaje w jednym z wywiadów. Nie zaleca pośpiechu w sprawach damsko-męskich. Alec uważa, że chodzenie na randki bez nadzoru rodziców wskazane jest dla osób starszych. Czyli takich, które skończyły 15, 16 lat.

Jakie młody ekspert ma plany na przyszłość? Zamierza kontynuować swą działalność pisarską - obecnie pracuje nad książką dla dzieci o aferze Watergate. Kiedy dorośnie, też chce być pisarzem. A dodatkowo, chce pracować jako archeolog lub paleontolog.

Niezbyt obszerna broszurka Grevena początkowo była sprzedawana w szkolnym sklepiku za trzy dolary. Gdy kupił ją wydawca HarperCollins, cena wzrosła do 9,99 dolarów. Wytwórnia Twentieth Century Fox ogłosiła, że zamierza ją sfilmować. Jak na razie studio poszukuje scenarzysty projektu.

p