Japońskie Stowarzyszenie ds. Planowania Rodziny przy wsparciu japońskiego rządu zbadało życie seksualne młodych ludzi. Okazało się, że "kluczem do przedwczesnego współżycia jest życie rodzinne" – powiedział agencji Reutersa dyrektor stowarzyszenia, Kunio Kitamura.

Reklama

Raport brał pod uwagę kobiety i mężczyzn w wieku od 16 do 49 lat. Rozmawiano z nimi o trybie życia życia, a także o ich pożyciu seksualnym i rodzinnym. 1500 osób zwierzyło się ze swoich preferencji i ujawniło tajemnicę swojego pierwszego razu.

Ci, którzy deklarowali, że nigdy nie wychodzili z domu bez śniadania, średnio rozpoczęli współżycie w wieku 19 lat. Ci, którzy zapominali naładować z rana akumulator swojego organizmu, uprawiali pierwszy seks w wieku 17 lat.

"Fakt, że ludzie nie mogą jeść razem śniadań, mówi wiele o ich środowisku rodzinnym. Zamiast winić młodych za seks w zbyt młodym wieku, może powinniśmy spojrzeć na domy, z których pochodzą" – mówi Kitamura.

Raport miał na celu pokazać jak uchronić młodzież przed niechcianą ciążą. Przy okazji pokazał także, że u ludzi, którzy nie znoszą swoich matek, średnia pierwszego razu jest niższa. Te osoby rozpoczęły współżycie w wieku lat 16. Ci, którzy mieli dobry kontakt ze swoimi matkami, poczekali z tym do 19. roku życia.

Wygląda więc na to, że zbyt wczesne rozpoczęcie współżycia jest poszukiwaniem bliskości, której nie można znaleźć w domu. Brak wspólnego śniadania jest tylko objawem niezdrowej sytuacji w rodzinie.