Z tym niecodziennym pamfletem na rozmiar zero wystąpił francuski artysta i projektant Marc Sich. Sich znany jest z prac inspirowanych światem mody i show-biznesu. Jego pomysły bywają naprawdę szokujące, ale także zabawne i pełne ukrytych treści (możesz zobaczyć je TUTAJ).

CATE I SOPHIE POSZŁY NA PIERWSZY OGIEŃ

Tym razem sięgnął po gwiazdy największego kalibru i jedne z najbardziej uznanych pism o modzie. Artysta zainspirował się zdjęciami z okładek „Vanity Fair” oraz „Elle”. Oryginały przedstawiały sylwetki znanych aktorek Cate Blanchett i Sophie Marceau - zresztą rzadko kojarzonych ze zjawiskiem anoreksji i bulimii wśród celebrytek.

Sich na ich miejscu umieścił udekorowane burzą loków i odziane w te same stroje… szkielety. Wystrojone kościotrupy, prężące się i kokietujące z okładek magazynów – czy taki widok stanie się terapią szokową dla zwolenników anorektycznej chudości? Czy miliony nastolatek, które chcą być takie, jak ich wychudzone idolki są w stanie zrozumieć granice tej prowokacji? Nie wiemy, ale jedno jest pewne - w świetle alarmujących doniesień, że obsesyjne odchudzanie stało się sposobem na życie wielu gimnazjalistek i licealistek żaden sposób nie wydaje się być przesadą.