Autorem tej ciekawej, choć dość śmiesznie brzmiącej tezy jest dr Alan Hirsch, neurolog i psychiatra z chicagowskiej Smell and Taste Treatment and Research Foundation. Na podstawie przeprowadzonych przez siebie badań wysnuł wniosek, że preferowany smak zdradza ludzką osobowość. Na podstawie ulubionych przysmaków, potraw, przekąsek można nawet przewidzieć nasze zachowanie. A także wyłonić osobę, która będzie idealnym partnerem.

Reklama

DLACZEGO WŁAŚNIE LODY?

Lody to przysmak szczególny. Od zawsze kojarzy się z wyjątkowymi chwilami, beztroską, przyjemnością i szczęśliwym dzieciństwem.

Według dr Hirscha należą one do rodzaju jedzenia powszechnie lubianego, nie tyczy się ich więc strach przed próbowaniem czegoś nowego. Spożywane są pod każdą szerokością geograficzną, niezależnie od ustroju politycznego, religii, pochodzenia etnicznego, rasy, statusu majątkowego. Badacz uważa, że większość z nas już od dzieciństwa ma swoje ulubione smaki lodów. Kształtują się mniej więcej w okolicy 7. roku życia - w tym samym czasie co nasza osobowość. Dla większości ludzi ukochany smak pozostaje niezmienny przez całe życie. Ze względu na duży ładunek emocji, z którymi kojarzą się lody, przysmak jest idealny do badań.

czytaj dalej...Dr Alan Hirsch zbadał kilkaset osób, które określały swój ulubiony smak lodów a następnie były poddawane testom psychologicznym mającym określić ich typ osobowości. Na podstawie tych danych przyporządkował typy osobowości do preferowanych smaków lodów.

Wyniki opisał w swojej książce, zatytułowanej „What Is Your Food Sign? How To Use Food Clues To Find Everlasting Love".

Oto lista 10 popularnych smaków demaskujących osobowość.

WANILIOWE

Osoba o barwnej osobowości, ekspresyjna i impulsywna, ale ulegająca wpływom innych. Wymagający wobec siebie idealista, ceni bliskie związki z innymi. W związku szuka bliskości i bezpieczeństwa. Lubi domowe życie, romantyzm z książek i seriali. Idealny dla niej partner: też wanilia.

MOCNA CZEKOLADA

Osoba zajęta sobą. Czarująca, lubi być w centrum uwagi, flirtować, uwodzić. Podatna na nudę i rutynę, woli nowości. Kreatywna, potrafi się dobrze ubrać. Entuzjastyczna i ekstrawertyczna, ale ze względu na łatwowierność i podatność na wpływy częściej działa w zespole niż przewodzi. W związkach szuka intymności i intensywnej bliskości. Pociąga ją atmosfera romantycznej fantazji. Często wchodzi w role typowej kobiety lub typowego macho. Partner dla czekolady: inne lody z kawałkami czekolady lub lody orzechowe.

TRUSKAWKOWE

Nie lubi być liderem, woli żyć w czyimś cieniu i działać w grupie. Sukces grupy to jej/jego sukces. Dzięki temu łatwo dogaduje się z otoczeniem. Nie zakochuje się łatwo i szybko, ale kiedy już zdecyduje się być w związku, pozostaje wiernym, lojalnym, wspierającym partnerem i najlepszym przyjacielem drugiej połówki. Ich małżonek to także ich najlepszy przyjaciel. Partner dla truskawki to miętowe z kawałkami czekolady.

KAWOWE

Cieszy się chwilą. Pełny życia, gwałtowny, uwodzący, flirtujący. Żyje tu i teraz nie myśląc o przyszłości.. Podatny na nudę, dlatego potrzebuje partnera, który będzie pobudzającym kompanem do nowych wyzwań. Związek jest pełen pasji, ale może wypalić się jak jego słomiany zapał. Idealny partner: truskawkowe.

czytaj dalej...MIĘTOWE Z KAWAŁKAMI CZEKOLADY

Cynicy. Ambitni, pewni siebie, sceptyczni, mogą być dobrymi prawnikami. Lubią spory, bo mają zawsze wiele argumentów. W związku nie szuka romantyzmu zakładając, że dobre rzeczy nie trwają zbyt długo. Dlatego snuje skromne plany i rozważnie planuje przyszłość. Partner dla tego smaku: inne miętowe z kawałkami czekolady.

BANANOWE

Ma dobrą i przyjacielską naturę. Łatwo dopasowuje się do otoczenia, bezproblemowy, empatyczny. Idealnie sprawdzi się jako małżonek i rodzic. Idealny partner: wanilia, podwójna czekolada, orzech lub inne bananowe.

ORZECH (LASKOWY)

W pierwszej kolejności kieruje się twardymi zasadami moralnymi i honorem. Wysoko ustawia poprzeczkę dla siebie i dla reszty otoczenia. Inteligentny, sumienny, skrupulatny, perfekcjonista. W związku może mieć problemy z wyrażaniem emocji. Powściągliwy również w kwestiach seksu. Agresję ukazuje przede wszystkim podczas sportowej rywalizacji. Kocha pracę. Idealny partner: miętowe z kawałkami czekolady.

__________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Aby zmysły wam nie prysły
>>> Zgniłe jajka na ratunek impotentom?
>>> Czy penis może się złamać?