“Ja i mój narzeczony pojechaliśmy na wakacje z zaprzyjaźnioną parą. Znamy się od lat, ja studiowałam z Maćkiem, a jego dziewczynę znam od wielu lat. Zawsze świetnie się dogadywaliśmy, stąd decyzja o wspólnym wypadzie na Kretę. Na miejscu okazało się, jak wielki błąd popełniliśmy: ani Maciek, ani Beata nie chcieli się ruszać z basenu hotelowego. Nie interesowało ich nic, oprócz opalania się i popijania piwa przyniesionego z pokoju. Nie chcieli skusić się na drinki w barze, bo ich zdaniem – zbyt wiele to kosztuje. Jedli mielonkę, przywiezioną z Polski, nie chcieli nawet słyszeć o spróbowaniu tradycyjnej greckiej kuchni. Twierdzili bowiem, że ich nie kręci jedzenie surowych ośmiornic (tak, jak gdyby kuchnia grecka tylko z nich się składała). Krytykowali naszą rozrzutność, a Beata nie mogła powstrzymać się od złośliwości na temat ceny torebki, którą sobie kupiłam. Przez to wszystko nasze wymarzone, greckie wakacje stały się wielką pomyłką” - Dorota, 36 lat, redaktorka

Reklama

ABY PO WAKACJACH ZOSTAŁY DOBRE WSPOMNIENIA

Historia Doroty nie jest odosobniona: każdej z nas zdarzyło się chociaż raz w życiu przeżyć koszmar wakacyjny. Są trzy rzeczy, na które musisz zwrocić uwagę, zanim wyjedziesz na odpoczynek:

1.Jeśli jedziesz ze znajomymi, spotkajcie się wcześniej i bez ogródek powiedzcie sobie, czego po wspólnym wyjeździe oczekujecie. Lepiej, by okazało się to jeszcze na etapie planowania wyjazdu. Jeśli znajomi mają zamiar przez dwa tygodnie spać, a ty marzysz o zwiedzaniu i przeżywaniu przygód, nie łudź się, że się jakoś dogadacie. Nie ma takiej opcji – będziecie na siebie żli, rozgoryczeni i być może już nigdy się nie spotkacie

2.Przed urlopem spisz ważne sprawy, które musisz załatwić, zanim wyjedziesz. Zrób to, jeśli na egipskiej plaży nie chcesz myśleć o tym, że właśnie w tej chwili mija termin spłaty raty kredytu za samochód, a ty nie masz możliwości zrobienia przelewu. Nic taki nie truje wakacji, jak zalegające sprawy. Aha – nie zapomnij o przeglądzie uzębienia. Nie ma nic gorszego, niż szukanie po nocy w pełnym dyskotek i nocnych barów kurorcie dentysty.

3.Leniuchuj bez poczucia winy! Nie ma nic gorszego, niż zrywanie się o 6 rano z łóżka po to, by zaliczyć wszystkie, ale to absolutnie wszystkie atrakcje turystyczne w okolicy. Najlepiej zrób rekonesans, co naprawdę warto zobaczyć, a co możesz sobie spokojnie odpuścić. A potem założ na głowę słomkowy kapelusz i rzuć swoje zmęczone ciężką harówką ciało na kolorowy hamak.

Reklama

_____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Chcesz być sexy? Zostań mamą
>>> Oto najładniejsze pupy show-biznesu
>>> Nie rób liposukcji, bo będziesz tak wyglądać