Na podstawie testu składającego się z 56 pytań opracowanych przez antropolog Helen Fisher z Rutgers University, internetowy serwis randkowy, sporządził listę amerykańskich miast, zamieszkiwanych przez najbardziej przyzwoitych mężczyzn. Na pierwszym miejscu tego nietypowego zestawienia znalazła się miejscowość Pampano Beach w stanie Floryda. Dobry materiał na męża można również znaleźć wśród mieszkańców Roanoke w stanie Virginia i miasta West Hollywood.

Reklama

W pierwszej dziesiątce znalazły się również miejscowości: Nashville, Buffalo, Sarasota, Greenville, Wilmington, Indianapolis, Staten Island.

- Mężczyźni, którzy mocno wierzą w swoją wrażliwość, zazwyczaj przestrzegają zasad, mocno wierzą w autorytety, są skrupulatni i poukładani. Jeśli chodzi o ich podejście do związków, chcą, żeby wszystko było w najlepszym porządku - wyjaśnia Helen Fisher.

Są to mężczyźni, których Fisher określa mianem "budowniczych" i jak zauważa badaczka ludzkich zachowań poszukują oni kobiet o podobnej osobowości.

Fisher podkreśla, że wrażliwość, podobnie jak inne cechy charakteru, są dziedziczone genetycznie, nie mogą zostać zniszczone, nie da się ich również stworzyć. "Czy możesz z osoby dociekliwej, zrobić osobę nie interesującą się niczym" - zastanawia się antropolog.

Reklama