Jak podaje portal Charaktery.eu, naukowcy z Uniwersytetu w Saarbrücken przyjrzeli się preferencjom kobiet względem męskiej klatki piersiowej. Badaczy interesowało, czy panie faktycznie wolą tę część męskiego ciała po depilacji, czy też w bardziej naturalnej, owłosionej odsłonie.

Reklama

W badaniu wzięło udział 200 kobiet w rożnym wieku, które oceniały klatki piersiowe 20 mężczyzn. W pierwszej fazie badania panowie byli zarośnięci, w drugiej zaś poproszono ich o wydepilowanie torsów. Po analizie wyników psychologom udało się sformułować ciekawą tezę.

Okazało się, że większość kobiet, które przeszły już menopauzę uznała, że owłosione klatki piersiowe mężczyzn są bardziej atrakcyjne. Natomiast panowie z wydepilowanymi torsami, byli bardziej atrakcyjni w oczach kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne.

Portal Charaktery.eu przytacza teorię autorstwa psycholog Johanny Lass-Hennemann, która wyjaśnia to zaskakujące odkrycie. Zdaniem autorki badania, kobiety, które stosują hormony są skłonne akceptować zmiany w wyglądzie partnera, ponieważ same doświadczają przeobrażeń swojego ciała na skutek zażywania hormonów. Dojrzałe panie natomiast preferują mężczyzn w ich naturalnym wydaniu.