Jak podaje Papilot.pl, holenderski portal podróżniczy Zoover.com postawił swoim czytelnikom pytanie, mieszkanki którego z europejskich krajów są ich zdaniem najseksowniejsze. Odpowiedzi udzieliło 6000 osób i na tej podstawie stworzono ranking, w którym Polki uplasowały się na podium. Czytelnicy portalu Zoover.com uznali, że jedynie Włoszki i Szwedki prześcigają nas urodą. Pierwszą piątkę najseksowniejszych Europejek zamknęły zaś Hiszpanki i Holenderki.

Reklama

Najgorzej w rankingu wypadły mieszkanki Wielkiej Brytanii, które uplasowały się na ostatnim miejscu. Swoją urodą nie zachwyciły czytelników Zoover.com także Greczynki i Niemki, które z 4% głosów zajęły miejsca w samym końcu rankingu.

Badanie pokazało także swego rodzaju patriotyzm lokalny. Okazało się bowiem, że czytelnicy z rożnych krajów Europy zawsze najlepiej oceniali swoje rodaczki. Respondenci z Polski aż w 70% uznali, że to panie znad Wisły zasługują na miano najseksowniejszych. Jak podaje Papilot.pl, poza Polakami, bardzo wysoko urodę Polek ocenili także Rumuni, Czesi i Rosjanie.