Na co zatem kobiety zwracają przede wszystkim, patrząc na twarz mężczyzny i oceniając jego atrakcyjność? Najważniejszy jest zdrowy koloryt skóry – w odbiorze pań zdradza on bowiem zdrowie, kondycję i płodność danego pana. Tego dowiodły badania, o których donosi serwis Kopalnia Wiedzy, przeprowadzone przez psychologów z malezyjskiego kampusu Uniwersytetu w Nottingham.

Reklama

Złota zasada atrakcyjności

Badacze przedstawili kobietom zdjęcia ponad 70 mężczyzn białej i czarnej rasy, prosząc o ocenę ich atrakcyjności. Każdej z ocenianych twarzy przyporządkowano współczynnik „męskości” wyglądu, opracowany z udziałem komputerów na podstawie matematycznych obliczeń. Okazało się jednak, że nie męskie cechy budowy twarzy, a jej koloryt były najważniejsze dla pań. Najatrakcyjniejsi (niezależnie od rasy) okazali się mężczyźni, których skóra zawierała najwięcej odcienia złotego.

Zdrowy znaczy atrakcyjny

Skąd się bierze ten złoty odcień skóry i dlaczego jest tak ważnym dla pań wskaźnikiem atrakcyjności? Złoty odcień powstaje dzięki spożywaniu dużej ilości owoców i warzyw zawierających karotenoidy, które mają działanie przeciwutleniające. Poza poprawą kondycji i kolorytu skóry mają one pozytywny wpływ na układy odpornościowy i rozrodczy. Słowem: panowie o złotym kolorycie skóry automatycznie kojarzą się ze zdrowszymi i bardziej płodnymi. A takich mężczyzn – na nieuświadomionym poziomie – poszukują kobiety.

Jaki stąd wniosek dla mężczyzn, którzy chcą się podobać płci przeciwnej? Warto prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywiać, a w swojej diecie pamiętać o owocach i warzywach, z pogryzaniem marchewki na czele. Zdrowy wygląd jest bowiem w cenie.

Bycie zdrowym to dla mężczyzn najlepszy sposób na atrakcyjny wygląd – konstatują i zarazem zachęcają autorzy badania.