Jak informuje Papilot.pl, badania przeprowadzone przez Scottish Widows, jedną z brytyjskich firm emerytalnych, pokazały, że wzajemne zarobki są tematem przez wiele par w ogóle nieporuszanym.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Scottish Widows pokazały, że jedna czwarta badanych osób nie wie, ile zarabia ich partner bądź partnerka. Natomiast 20% badanych wyznało, że nie wie zupełnie nic na temat finansowej sytuacji swojej drugiej połówki.

Specjaliści firmy emerytalnej twierdzą jednak, że ta sytuacja często zmienia się w momencie, w którym para decyduje się na kupno mieszkania bądź narodziny dziecka. Takie decyzje, związane z dużymi, wspólnymi wydatkami zmuszają część par do tego, by wyjawić sobie wzajemnie wysokość własnych zarobków. Jednak aż 19% małżeństw, nawet w obliczu tak poważnych zmian życiowych, wciąż utrzymuje stan swojego konta w tajemnicy przed współmałżonkiem.

Cytowany przez Papilot.pl, rzecznik firmy Scottish Widows twierdzi, że ta sytuacja wynika z faktu, że pieniądze są tematem drażliwym, który często prowadzi do spięć i nieporozumień. Wiele par bojąc się tego typu sytuacji, woli w ogóle pomijać ten temat we wspólnych rozmowach.