Kontrola nad domowym budżetem, organizowanie życia towarzyskiego, zakupy i umawianie wizyt u lekarza - jeśli wszystkie domowe obowiązki spoczywają na Twojej głowie, a decyzje podejmujesz bez udziału swojego partnera, możesz zapłacić za to nieudanym życiem erotycznym, donosi DailyMail.

Reklama

Naukowcy z John Hop Bloomberg School of Public Health w Baltimore przyjrzeli się kobietom, które przejmują na siebie wszystkie obowiązki i całą odpowiedzialność za prowadzenie domu, oraz takim gospodyniom, które podejmują decyzje wspólnie z partnerem. W toku badań specjaliści zauważyli, że istnieje związek pomiędzy takim funkcjonowaniem a ilością odbywanych stosunków seksualnych.

Psychologowie twierdzą jednak, że mniejsza aktywność seksualna takich kobiet nie wynika z tego, że ich mężczyźni zostali zdominowani przez swoje partnerki, a raczej z faktu, że one same przejęły kontrolę również w sypialni, gdzie chcą bronić swoich "seksualnych praw".

"Im więcej decyzji kobieta podejmuje samodzielnie, tym mniejszą ma ochotę na seks i tym więcej czasu upływa pomiędzy jej kolejnymi stosunkami." - podsumowuje cytowany przez DailyMail jeden z autorów badania.

Na potwierdzenie tezy, że silne i samowystarczalne kobiety często mają problemy w życiu seksualnym, DailyMail przytacza fragment jednego z wywiadów Kim Canttrall. Aktorka znana z roli temperamentnej i przebojowej Samanthy w serialu "Seks w wielkim mieście", w życiu prywatnym wcale nie cieszy się tak bujnym życiem erotycznym jak jej ekranowa postać:

"Przed kamerą zawsze miałam bardzo seksualny wizerunek, ale nigdy nie miałam bajecznego życia erotycznego. Wszyscy oczekują, że świetnie wyglądający mężczyźni i atrakcyjne kobiety uprawiają wspaniały seks, ale to nieprawda." - wyznała aktorka.

Tymczasem autorzy badania mają nadzieję, że odkryta przez nich zależność pomoże kobietom uporać się z problemami w życiu seksualnym: "Zrozumienie tego, w jaki sposób pozycja kobiety w rodzinnej hierarchii wpływa na jej aktywność seksualną może być kluczową kwestią w ochronie seksualnych praw kobiet i może pomóc im w osiągnięciu bezpiecznego i satysfakcjonującego życia erotycznego."