Twój partner zaczyna się odchudzać? Uwaga! To znak ostrzegawczy, że chce odejść... Najnowsze badania dowodzą, że osoby pozostające w stałych związkach, które zaczynają się odchudzać, planują rozstanie.

Reklama

Socjolodzy z Niemiec przekonują, że szczęśliwe pary zaczynają przybierać na wadze, bo przestają czuć presję związany ze swoim wyglądem. Jednak, co się dzieje, gdy jeden z partnerów zaczyna się intensywnie odchudzać?

"Osoby będące w szczęśliwych związkach czują mniejszą presję podobania się, dlatego też często przybierają na wadze" - wyjaśnia Thomas Klein, autor badań. "Jednak, kiedy poszukujesz nowego partnera starasz się być tak szczupły i atrakcyjny jak to tylko możliwe" - dodaje naukowiec.

Profesor Klein przeanalizował związek między poczuciem szczęścia i masą ciała. Przyznał, że znakiem ostrzegawczym sygnalizującym, że w związku dzieje się źle, jest obsesja ciała jednego z partnerów.

Aby potwierdzić te przypuszczenia naukowcy przebadali ponad 2 tys. osób w wieku 16-55 lat. Z obserwacji wynika, że osoby będące w stałych związkach ważą więcej, niż osoby samotne, które partnera poszukują.

Reklama