Niestety, nie wystarczy już mieć auto i kawalerkę na przedmieściach. Teraz jeszcze trzeba biegać, wiedzieć, kim jest Foucault, i mieć podobne nawyki żywieniowe. Kobiety dążą do perfekcji i tego samego oczekują od swoich facetów.

Reklama

SZUKAMY LUDZI PODOBNYCH DO SIEBIE

Dlatego zwykłe serwisy randkowe przestają się sprawdzać. Szukamy teraz osób o podobnym do nas trybie życia. A skoro rośnie rola jedzenia w naszej codzienności – coraz więcej gotujemy dla relaksu, poszukujemy nowych smaków lub eliminujemy świadomie z naszego jadłospisu pewne grupy produktów – pod tym samym względem dobieramy sobie partnerów.

I tak wegetarianie, podobno szukają innych wegetarian, bezglutenowcy wolą ludzi o podobnych zasadach życia. Ponieważ jedni, jak i drudzy są wciąż tylko ułamkiem procenta populacji, maja niewątpliwie problemy, gdy przyjdzie do poszukiwania partnera na całe życie.

Szczególnie dotyczy to kobiet, które zdecydowanie zdominowały to środowisko.

Reklama

czytaj dalej...Poziom komplikacji w przypadku wegetarian nie zależy od tego czy zdecydowali się na rezygnację z mięsa z powodów etycznych czy zdrowotnych, problem leży raczej w restrykcyjności ich diety. Im bardziej są ortodoksyjni, tym trudniej im znaleźć zrozumienie. O ile zwykłe niejedzenie mięsa można zrozumieć ktoś, kto je lubi, to już trudno jadać przy wspólnym stole mięsożercy i lakto(ovo)wegetarianinowi, fruktarianinowi i weganowi. Nie wystarczy w tym przypadku podział półek w lodówce – bo niektórzy nie chcą by ich jedzenie oddychało tym samym powietrzem co leżąca półkę wyżej cielęcina. Chodzi po prostu o styl życia.

Reklama

O higienę życia, dbałość o środowisko, sposób podejścia do wielu spraw, świadomość, etykę i moralność. Dlatego wegetarianie i bezglutenowcy nie chcą się romantycznie angażować w związek z kimś, kto ma odmienne zasady funkcjonowania.

Dla nich właśnie powstają strony takie jak GreenFriends.com czy GlutenFreeDate.com. Ta pierwsza to największy serwis społecznościowy dla zielonych, którzy mogą tu znaleźć nie tylko partnera, ale też po prostu przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. Strona dla bezglutenowców to darmowy portal, na którym można wymienić swoje zdjęcia, przepisy, podyskutować na forach, ale i umówić się w realu na randkę.

Podobne adresy to:

VeggieLove.com

Veggie MatchMakers.com

VeggieDate.com

Vegan Passions

Vegan Singles.co.uk

Polskie strony to:

Vegie.pl/randki

Wegetarianie.pl

czytaj dalej...Coraz częściej i zwykłe serwisy zakładają podstrony dla zwolenników różnych "dziwactw" – przykładowo wśród fanów kuchni tajskiej i miłośników tchórzofretek znajdują się też wegetarianie. Jest to jednak zwykły chwyt marketingowy a nie portal wege z prawdziwego zdarzenia.

Polecamy więc wszystkim zdeklarowanym na niejedzenie czegokolwiek, korzystanie z wyspecjalizowanych stron, a najlepiej poszukiwanie miłości w realu. Niezależnie od upodobań żywieniowych. Może uda wam się kogoś nawrócić na waszą dietę?

_________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Napnij mięśnie i poczuj odlot
>>> Wytańcz sobie seksowne ciało
>>> Popcorn jest równie zdrowy jak warzywa?