Jak mówi 37-letni Jalal Khan, ojciec Suman, lekarz zdiagnozował u dziecka problemy hormonalne. Apetyt pięciolatki jest nie lada wyzwaniem dla rodziców dziecka, których pensje to równowartość około stu złotych miesięcznie.”Nie możemy wykarmić nas samych i pozostałej dwójki dzieci” – skarży się matka Suman, 33-letnia Belly Bibi.

Reklama

JEST BEZUSTANNIE GŁODNA

Dziewczynka pomimo otrzymywania sześciu obfitych posiłków dziennie wciąż jest głodna. „Kiedy nie jest karmiona, płacze, krzyczy i rzuca w nas kamieniami” – opowiada matka. I dodaje, że własnemu dziecku nie sposób odmówić. „Jest nasza córka, nie mamy innego wyboru, jak ją karmić” – wzdycha.

Ale do karmienia dołącza się cała wioska. „Każdego dnia otwieram drzwi uśmiechniętej Suman” – mówi Faruq Khan, mieszkaniec sąsiedniego gospodarstwa. I opowiada, że dziewczynka przychodzi pobawić się z jego dziećmi, ale prędzej czy później pyta o herbatniki i roti, czyli hinduski chleb.

SĄSIEDZI WSPÓŁCZUJĄ RODZINIE

Rodzice są zdecydowani pomóc dziecku w trosce o jej zdrowie, gdyż otyła 5-latka już teraz ma trudności z chodzeniem i oddychaniem. „Problemy Suman zaczęły się, gdy skończyła 3 miesiące. Mim zdaniem jest typowym przykładem zaburzeń działania gruczołu przysadkowego” – mówi lekarz dziewczynki dr Saha. Ale dodaje, że bez specjalistycznych narzędzi może tylko leczyć symptomy. „Powiedziałem rodzicom, że dziewczynka umrze, jeśli nie przestaną jej karmić lub nie poszukają specjalistycznej pomocy lekarskiej w Delhi lub Bombaju” – dodaje.

__________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Zobacz, czym PETA straszy dzieci
>>> Szkoła nauczy dzieci seksu i małżeństwa?
>>> Mały klaps to też przemoc