Z całego serca nie życzymy ci, żebyś kiedykolwiek musiała stawać we własnej obronie.Ale jeśli poznasz kilka sposobów, jak skutecznie dać sobie radę w obliczu zagrożenia, momentalnie poczujesz się pewniej i bezpieczniej.

Reklama

Jesteś siłą wciągana do samochodu

Wszystko wskazuje na to, że właśnie ktoś zamierza ci zrobić wielką krzywdę. W takim wypadku, jak twierdzą specjaliści od samoobrony, musisz ostro walczyć, wyrywać się, aby nie dopuścić, by za zamknęły się za tobą drzwi auta. Będąc w środku masz już o wiele mniejsze szanse na ocalenie. Jeśli uda ci się odsadzić samochodowego napastnika na co najmniej 8 metrów, to jest nadzieja, że da ci spokój.

Ktoś próbuje wciągnąć cię w ciemną uliczkę

Walcz i wzywaj głośno pomocy. W ten sposób pokażesz, że jesteś trudnym przeciwnikiem i zmobilizujesz się do działania. Proś o pomoc konkretną osobę (“może pan mi pomóc”), mów konkretnie, czego chcesz (“proszę zadzwonić po policję”), a jesli nikogo nie ma w pobliżu, to użyj triku i krzyknij do fikcyjnej osoby: “Paweł, spuść psa” albo ”Paweł, ktoś mnie napastuje”.

Na imprezie nowopoznany facet usiłuje uwięzić cię w pokoju

Jeśli napastnik zablokował ci dostęp do drzwi, zrób hałas, tłukąc np. Lampę albo szybę w oknie czymś, co masz akurat pod ręką. Zrób wszystko, co mogłoby zwrócić uwagę osób pozostających w innych pomieszczeniach. Nie daj sobie wmówić, że nikt ci nie pomoże, bo widzieli, że do pokoju weszłaś dobrowolnie.

_________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Psychofanka Angeliny zarobi na dzieciach
>>> Straszny syndrom "Gotowych na wszystko"
>>> Czy jesteś już alkoholiczką?