1. Zainteresował się modą

Reklama

Twój dotychczas nonszalancko podchodzący do przymiotów ciała - szczególnie swojego - małżonek nagle schudł, magicznymi zaklęciami przywołał dawno zapomniane mięśnie brzucha, zaczął biegać i jadać zdrowe dania, a do tego kupił sobie kilka zestawów nowej modnej odzieży?
W optymistycznej wersji po prostu uznał, że szata w jakimś tam stopniu jednak człowieka zdobi, jednak bardziej prawdopodobne, że stroi się dla kogoś. Długonogiego i młodziutkiego kogoś. Psycholog Stephanie Butler nie pozostawia złudzeń: "Jeśli mężczyzna zaczyna interesować się garderobą, włosami, paznokciami czy cerą, może usiłować zwrócić na siebie uwagę jakiejś kobiety (lub innego mężczyzny…)". Zatem nagłe zaangażowanie w wygląd powinno wzmóc twoją czujność. >>> Zobacz potencjalne twoje rywalki!

2. Unika seksu

Faceta nie trzeba zazwyczaj dwa razy zapraszać do małego tete a tete. Jeżeli twój ukochany nagle zaczyna mieć małe potrzeby seksualne, powinna zapalić ci się czerwona lampka. Autorka książki "Money, Sex and Kids: Stop Fighting about the Three Things That Can Ruin Your Marriage" ("Pieniądze, seks i dzieci: przestań walczyć o trzy rzeczy, które mogą zrujnować twoje małżeństwo") Dr Tina Testina stawia sprawę jasno: "Jeżeli on nie chce się z tobą kochać, prawdopodobnie zaspokaja swoje potrzeby gdzie indziej".
Niestety, nagłe zwiększenie wigoru także nie wróży najlepiej, szczególnie jeśli partner zaczyna mieć w łóżku dziwne wymagania. Możliwe, że to efekt seks-lekcji pobieranych u kogo innego.

W przypadku niechęci do współżycia warto zainteresować się jego zdrowiem. Chyba nie chcesz wypalić : "Kim ona jest?!", i uzyskać odpowiedzi: "To moja prostata…"? >>> Co robić, gdy mu do miłości chęci nie staje


3. Przedłuża okresy nieobecności w domu

Warto być czujną i obserwować, jak zmieniają się jego nawyki. W książce Danine Manette pt. "Zdrada: rozpoznanie, odkrycie i radzenie sobie z niewiernością" czytamy: "Jest spore prawdopodobieństwo, że on zdradza, jeśli zaczyna wcześniej wymykać się do pracy, dłużej tam zostawać, częściej jeździć do biura". Jednak nie tylko wzmożone zaangażowanie w pracę powinno cię zaniepokoić. Czy twój facet coraz więcej czasu poświęca hobby poza domem? Miej oczy i uszy szeroko otwarte, szczególnie jeśli oddając się swoim sprawom, jest nieosiągalny telefonicznie i mailowo. "Jeśli twierdzi, że musi pracować do późna, ale nie odbiera twoich telefonów i SMS-ów, to zły znak".

4. Niewyjaśnione wydatki, dziwne rachunki

Nie chodzi tu o jawne dowody zdrady, jak rachunek za hotelowy pokój czy paragon na kosztowne kolczyki, których ty nie dostałaś. Ale już eleganckie dania w restauracji powinny obudzić w tobie detektywa. "Niezidentyfikowane wydatki na jego karcie często są pętla na jego niewierną szyję" - mówi dr Tessina. Przyjrzyj się wyciągom z konta, paragonom, które nosi po kieszeniach, i skonfrontuj je z jego opowieściami. Mówi, że był na siłowni, a w samochodzie znajdujesz paragon za fikuśne drinki? Niestety, przyłapałaś go.

5. Blokuje ci dostęp do swojej komórki i służbowego laptopa

Nagle pozakładał hasła na komputer, czyści historię odwiedzanych w internecie stron, chowa przed tobą telefon? Nie jest dobrze. "Dzisiaj wielu ludzi, którzy zdradzają, wpada właśnie przez komputer i komórkę" - mówi terapeutka Donna Tonrey. Im bardziej więc chowa, tym bardziej jest podejrzany.

6. Zmienia się jego nastawienie do ciebie

Coraz częściej mąż czy chłopak prowokuje kłótnie, krytykuje cię, wytyka ci błędy. Nagle przestałaś być zabawna, już nie umiesz świetnie gotować, a to, jak wyglądasz, woła o pomstę do nieba. To wygląda na szukanie pretekstu, by zakończyć związek. Może także być efektem jego porównań między tobą a tą drugą. Na twoją niekorzyść, oczywiście.

Nie ciesz się jednak, jeśli twój partner nagle stał się kochany i troskliwy. Słodkie słówka i drobne prezenciki mogą świadczyć o tym, że czuje się winny lub po prostu chce odwrócić twoją uwagę.

7. Słuchaj kobiecej intuicji

Choćby w twoim związku zachodziło wszystkie sześć powyższych punktów, i tak najwięcej zaufania powinnaś pokładać w swojej kobiecej intuicji. Nie bez kozery krążą o niej mityczne opowieści…
Jak twierdzi dr Manette: "Znasz swojego faceta lepiej niż ktokolwiek i to ty jako pierwsza zauważysz, że coś jest nie tak, czy to w kwestiach codziennego życia czy jego nawyków i pracy. Znakomita większość kobiet po zdradzie mówi, że widziała znaki, ale zawsze dusiła w sobie podejrzenia i tłumaczyła ukochanego".

>>> Pamiętaj, perfekcjonizm jest kobietą

Reklama

Co robić, jeśli któryś z punktów (albo kilka z nich) pasuje do twojego życia? No cóż, teraz pozostaje tylko porozmawiać. Nawet jeśli konwersacja będzie dotyczyła terminu, do którego niewierny facet wyniesie się do „tamtej”.
__________________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Nasze internautki mówią szczerze o zdradzie
>>> Ona wie, jak być dobrą kochanką żonatych
>>> Małżeńską gorycz wylej do internetu