Jeśli ci na niej zależy, nie daj jej powodów, by spakowała walizki i pojechała w siną dal. Z powrotem do ciebie może bardzo długo zwlekać. To powiew nowości. Wolności. Bądź pewny, że odwaga, na którą się w końcu zebrała, by od ciebie odejść, pomoże jej również we flircie z innym facetem. Kto wie, może o niebo lepszym od ciebie. Zabolało? Jeśli tak, nie pozwól jej na to... ale jeszcze zanim będzie naprawdę za późno.
Magazyn "Men's Health" podpowiada, w jakich sytuacjach facet powinien szczególnie uważać.

Reklama

1. Gdy w waszym seksie coś zgrzyta

Zadręcza się pytaniami, na ile jeszcze cię pociąga i jak silne jest twoje uczucie. Czy to, że zasypiasz szybciej od niej - to wynik tylko twojego zmęczenia, czy może próba ucieczki od zbliżenia.

Jak ją zatrzymać? Im bardziej jesteś czuły i skupiony na niej, tym większe szanse, że nie weźmie porażki do siebie. Tuż po nieudanym seksie obejmij ją, nie wychodząc z łóżka i powiedz coś w rodzaju: "Nie chciałem, żeby tak się stało, ale jestem pewny, że następnym razem będzie cudownie". Gorzej, gdy tego nie czujesz. W takim wypadku powinieneś szczerze z nią porozmawiać i powiedzieć, że wam nie wychodzi. Że cement się kruszy, że nie pasujecie do siebie w łóżku. Tak, to bolesne i raniące wyznanie. Ale szczere. Pamiętaj, że dużo boleśniejsze będzie kłamstwo, które - jak wiemy - i tak ma krótkie nogi.

>>> Zaciągnij go do łóżka słowami

2. Kiedy poznajesz ją z twoimi przyjaciółmi

Pierwszy raz idziesz z nią na imprezę z udziałem twoich najlepszych przyjaciół. To dla niej doskonała okazja, by przekonać się, ile dla ciebie znaczy. Obserwuje, jak zachowujesz się wśród kumpli, jak rozmawiasz z innymi kobietami (pamiętaj, ona zauważy najmniejszy przejaw flirtu), ile uwagi jej poświęcasz i jak afiszujesz się ze swoimi uczuciami.

Jak ją zatrzymać? Przedstaw ją wszystkim jako swoją dziewczynę (a nie przyjaciółkę czy koleżankę), żonę, a nie tylko np. Ankę, i nie zostawiaj jej samej dłużej niż dziesięć minut. Okazuj bliskość (trzymaj za rękę, obejmij ramieniem), choćby nawet było tysiąc atrakcyjniejszych rzeczy do zdobienia.

>>> Zabiję cię za flirtowanie z moimi przyjaciółkami

3. Kiedy ma chandrę lub kłopoty

Każda kobieta ma w miesiącu gorsze dni: nadciąga menstruacja, zepsuł się jej samochód, pokłóciła się z przyjaciółką... Wtedy oczekuje od swojego faceta, że rozwiąże za nią większość problemów albo chociaż sprawi, że wydadzą się jej łatwe do pokonania.

Jak ją zatrzymać? Oferuj jej swoją pomoc, jeśli możesz się bezpośrednio przydać (coś naprawić czy załatwić). Dzwoń i pytaj, jak się czuje (one to uwielbiają, bo wiedzą, że mogą się wygadać). Rób wszystko, by ją przekonać, że może na ciebie liczyć.

4. Kiedy wychodzi za mąż jej przyjaciółka...

...wtedy jej myśli zaczynają w naturalny sposób krążyć wokół jej własnego ślubu. Bądź pewien, że wkrótce zacznie poważne rozmowy na temat stopnia waszej zażyłości. To, jak się zachowasz w takiej chwili, zdecyduje o tym, czy będzie chciała dalej się z tobą umawiać. Ona musi widzieć cię w roli jej przyszłego kochającego małżonka.

Jak ją zatrzymać? Sprawiaj wrażenie pozytywnie nastawionego do instytucji małżeństwa. Nawet jeśli nie poczynisz względem niej żadnych obietnic, jest sposób, żeby powstrzymać jej panikę. Powiedz, że możesz wyobrazić sobie taki dzień, kiedy staniecie się szczęśliwym małżeństwem.

5. Jej urodziny

Pamiętaj, że każdy mijający rok jest dla kobiety okazją do refleksji nad jej życiem uczuciowym. Czy zrobiła wszystko, by między wami było dobrze? Czy jej związek jest tak szczęśliwy, jak być powinien? Czy znalazła właściwego faceta, czy też może gdzieś istnieje ktoś bardziej perfekcyjny?

Jak ją zatrzymać? Będzie oczekiwała potwierdzenia, że wasz związek zmierza w dobrym kierunku. Wyciągnij wspólne zdjęcia z wakacji i powiedz, że świetnie razem wyglądacie. Możesz kupić romantyczną ramkę i podarować jej wasze ulubione zdjęcie. To będzie dla niej dowód, że szanując wspomnienia, myślisz o przyszłości z nią.

>>> Gdy miłość już nie żyje...