Rosyjska modelka Natalia Vodianova zaprosiła na trzydniową podróż do Rosji swoich znanych znajomych ze świata showbiznesu, m.in. Valentino, Mario Testino, Diane Von Furstenberg, Evę Herzigovą i Andrija Szewczenkę.

Zwiedzanie zakończyło się w walentynki, na charytatywnym balu "The Love Ball" w Pałacu Tsaritsino w Moskwie. Uczestniczyło w nim 400 gości zza oceanu i Rosji. Każdy z nich musiał zapłacić za udział w przyjęciu. W ten sposób modelka zebrała pieniądze na rzecz swojej, założonej w 2005 roku Fundacja Czystych Serc (Naked Heart Foundation), która zbuduje parki rozrywki dla dzieci z najuboższych rosyjskich rodzin.

"Ten bal to spełnienie moich marzeń. Zawsze chciałam zorganizować podróż do Rosji dla moich przyjaciół, by zobaczyli jak gościnny jest mój kraj. Czekałam tylko na odpowiedni czas. A dzięki hojności moich gości, dzieci będą miały się boiska i będą mogły się bawić" - powiedziała Vodianova.

Podczas przyjęcia goście licytowali przedmioty zaprojektowane specjalnie na tę okazję, m.in. sesję zdjęciową z Claudią Schiffer i Evą Herzigovą w wykonaniu fotografa Mario Testino, suknię ślubną i biżuterię od Valentino, miesiąc miodowy w Rogal Palaces w Marrakeszu i prywatny występ Bryana Adamsa, śpiewającego miłosne piosenki.

W walentynki nie próżnowały również Jane Fonda, Rosario Dawson, Kerry Washington i Glenn Close. Wybrały się na urodzinowe przyjęcie Fundacji V-Day, walczącej przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewczynek, którą 14 lutego 1998 roku założyła Eve Ensler, autorka książki "Monologi Waginy".

Aktorki od 10 lat angażuja się w działnie V-Day organizującej koncerty, przedstawienia, oraz wykłady, które mają uświadomić kobietom, w jaki sposób bronić się przed przemocą domową, jak walczyć o wolność i szczęście. Do tej pory wolontariuszom fundacji udało się zebrać ponad 50 milionow dolarów w 120 krajach na świecie. Pieniądze przekazywane są na pomoc pokrzywdzonym kobietom.