Kiedyś życzenia świąteczne na Boże Narodzenie były składane przez głowę rodziny. Odbywało się to podczas wspólnej wieczerzy. To zazwyczaj pan domu rozpoczynał przemówienie, w którym dziękował domownikom i życzył im pomyślności. W dalszej kolejności odbywały się indywidualne rozmowy. Czasy były jednak inne, dlatego formuły życzeń także się różniły. Każdemu zależało na obfitych plonach, zdrowiu, aby można było pracować i dostatku. Te elementy były gwarantem pomyślności w kolejnym roku.

Reklama

W jakiej formie możemy złożyć świąteczne życzenia?

Najmilej widziane są życzenia świąteczne składane osobiście. Jeśli mamy taką możliwość, warto odwiedzić rodzinę i powiedzieć parę słów od serca. Dobrym rozwiązaniem jest też telefon. Oprócz życzeń będziemy mogli uciąć sobie krótszą lub dłuższą pogawędkę. Jeśli nie jesteśmy w bliskich relacjach z daną osobą, powinien wystarczyć SMS. Nieco zapomnianym, ale uroczym zwyczajem jest wysyłanie sobie kartek świątecznych. Możemy na nich napisać krótkie życzenia na Boże Narodzenie i dodać parę słów od siebie. Taka forma jest mile widziana, gdyż kartka może stać się jedną ze świątecznych ozdób. Poza tym jej wysyłka wymaga od nas zaangażowania, dlatego miły gest z pewnością zostanie doceniony.

Reklama

Krótkie i fajne życzenia świąteczne. Gotowe wierszyki

Dziś wiele osób traktuje świąteczne życzenia z humorem i dystansem. Z tego względu często szukamy krótkich i fajnych formułek, które można zapisać na przykład na kartce, powiedzieć podczas rozmowy, czy wysłać w SMS-ie. Jeśli również preferujesz taką formę życzeń, sprawdź co przygotowaliśmy.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, Jest taka moc, co smutek w radość przemienia, Jest taka siła, co spełnia marzenia…To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

***

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - pełnych wzruszeń i dobrych chwil. A Nowy Rok niech będzie początkiem spełnienia marzeń.

***

Wesołych Świąt! Niech ten czas będzie pełen miłości, uśmiechu i spokoju.

***

Niech te święta przyniosą Ci mnóstwo kreatywności i inspiracji na nadchodzący rok. Wszystkiego niesamowitego!

***

W tym wyjątkowym czasie życzę Ci odważnych decyzji, nowych możliwości i spełnienia wszystkich pragnień. Cudowności!

Życzenia świąteczne 2023. Kiedy je składać?

Kiedy należy składać życzenia świąteczne? Zazwyczaj 24, 25 lub 26 grudnia. Oczywiście, jeśli wiemy, że z niektórymi osobami nie będziemy widzieć się w czasie świąt, warto zrobić to wcześniej, na przykład ostatniego dnia w pracy.

Poniżej znajdziecie jeszcze kilka propozycji fajnych i krótkich życzeń świątecznych. Gotowe wierszyki dobrze sprawdzą się w SMS-ie lub popularnych komunikatorach.

Kiedy świąteczny stół się ugina,

śpiewa kolędy cała rodzina,

na niebie pierwsza gwiazdka już świeci

niech Cię bogaty Mikołaj odwiedzi.

***

Śniegu po nerki, udanej pasterki,

prezentów moc, miłości co noc,

smacznego bigosu, gwiazdki z kosmosu

oraz tyle radości, ile karp ma ości.

***

By Ci wszystko w duszy grało, by kłopotów było mało.

By wesołe było życie,by się wiodło znakomicie.

Aby smaczny był opłatek.100 buziaków – na dodatek.

Byś w te święta miał mnóstwo radości, dużo gości i karpia bez ości!