Włosy wysokoporowate mają tendencję do kręcenia się oraz falowania. Często też elektryzują się i puszą. W niektórych przypadkach się plączą oraz trudno rozczesują. Ich odpowiednia pielęgnacja może jednak sprawić, że pasma będą ładnie się układać, a także będą znacznie bardziej odżywione i zregenerowane.

Reklama

Jak dbać o włosy wysokoporowate? Podpowiadamy

Włosów wysokoporowatych nie powinno się stylizować przy pomocy wysokich temperatur. Może to bowiem spowodować otwieranie się łusek. Pasma najlepiej suszyć ciepłym nawiewem z odpowiedniej odległości.

Z kolei jeśli planujemy wyjście na basen, włosy wysokoporowate warto zabezpieczyć czepkiem. Chlorowana woda może mieć bowiem negatywny wpływ na stan pasm.

Włosy wysokoporowate nie powinny być wycierane ręcznikiem, najlepiej jeśli postawimy na bawełniany turban lub koszulka.

Ze swojej rutyny pielęgnacyjnej warto również usunąć kosmetyki z kwaśnym pH oraz takie o mocno zasadowym pH. Należy unikać produktów z silikonami, alkoholami czy PEG-ami.

Jak dbać o włosy wysokoporowate? Zdradzamy sprawdzone triki

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych powinna opierać się na produktach, w składzie których znajdują się nawilżające emolienty. Dzięki temu włosy nie będą się puszyć, a ich łuski będą domknięte. Jeśli masz włosy zniszczone, warto też wybrać kosmetyki bogate w proteiny. Uzupełnią one ubytki w strukturze pasm.

Jakie kosmetyki wybierać do pielęgnacji włosów wysokoporowatych? Podpowiadamy

Reklama

Jeśli chcemy, aby włosy wysokoporowate były odpowiednio odżywione powinniśmy w codziennej rutynie umieścić szampon humektantowy. Po myciu warto postawić na odżywkę, która nawilży pasma. Najlepsza będzie taka proteinowo-emolientowa. Co najmniej dwa razy w tygodniu warto wybrać intensywną regenerację z emolientowo-proteinową maską do pasm.

Włosy wysokoporowate lubią też olejowanie. Taką pielęgnację stosujemy dwa lub trzy razy w tygodniu. Olej na włosach zostawiamy na około 30 minut, po tym czasie normalnie myjemy je szamponem. Doskonale w takiej pielęgnacji sprawdzi się: olejek arganowy, olejek makadamia, olej wiesiołkowy, olej kukurydziany oraz olej z pestek winogron.